Reklama

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie szkolili się w Bieszczadach [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatni weekend policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie poznawali zasady ratownictwa wodnego. Ćwiczenia odbyły się na wodach Zalewu Solińskiego

Policjanci szkolili się pod okiem ratowników z Bieszczadzkiego WOPR. Mogli również przećwiczyć wspólnie z żołnierzami z Krakowa symulowaną akcję odbijania zakładników z rąk terrorystów.

 

Szkolenie odbyło się w bazie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polańczyku. Zorganizował je Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz dowództwo Oddziału Prewencji Policji. W czasie ćwiczeń praktycznych korzystano z nowoczesnych łodzi, jakie są na wyposażeniu policyjnych stermotorzystów.

 

Policjanci wchodzący w skład Plutonu Wsparcia Taktycznego OPP poznali podstawy ratownictwa wodnego. Nauczyli się korzystać ze sprzętu ratowniczego i udzielać pomocy tonącemu.

 

A wszystko po to by sprawnie i skutecznie działać w sytuacjach kiedy zagrożone jest ludzkie życie. Mieli także szansę na wykonanie skoków do wody z płynącej łodzi i poznanie zasady desantu. To bardzo cenne umiejętności, bo często to policjanci jako pierwsi są na miejscu wypadku.

 

W szkoleniu brali tez udział żołnierze z Zakładu Pola Walki i Ratownictwa w Krakowie. Z ich udziałem przeprowadzono między innymi symulację odbijania zakładników, ćwiczono technikę wejścia na pokład statku, zatrzymywanie sprawców czy udzielanie pomocy poszkodowanym.

 

Ratownicy  Bieszczadzkiego WOPR czuwali nad bezpieczeństwem uczestników szkolenia podczas działań w wodzie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE