Reklama

Reklama

Piraci drogowi w Bieszczadach

Opublikowano: 12 stycznia 2021 08:00
Autor: Asia Paś

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Pomimo policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów, wciąż nie brakuje amatorów szybkiej jazdy.

Reklama

Policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie kontrolują prędkość jazdy kierowców oraz ujawniają wykroczenia będące najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

W miniony weekend policjanci z ustrzyckiej drogówki zatrzymali 7 praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzistą okazał się kierowca vw passata, którego policyjny radar namierzył w Czarnej, gdzie swoim autem pędził z prędkością 124 km/ h. Tych 7 kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące.  

Policja przypomina, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące.

Jeżeli pomimo zakazu, będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu mu uprawnień do kierowania.

Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.