reklama

Pierwsza w Bieszczadach stacja ładowania pojazdów elektrycznych! Gdzie się znajduje? [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Pierwsza w Bieszczadach stacja ładowania pojazdów elektrycznych! Gdzie się znajduje? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPierwsza w Bieszczadach stacja ładowania pojazdów elektrycznych powstała przy Ursa Maior w Uhercach Mineralnych. Przy budowie nie korzystano z żadnych dotacji ani innego zewnętrznego wsparcia finansowego.
reklama

Na stacji w Uhercach Mineralnych zainteresowani kierowcy znajdą  dwa stanowiska do ładowania równoległego o mocy 22 kW każde oraz możliwością ładowania rowerów elektrycznych i innych pojazdów. Już wkrótce, po niezbędnych odbiorach UDT (Urzędu Dozoru Technicznego), stacja będzie ogólnie dostępna w godzinach pracy Ursa Maior.

reklama


Dedykowana stacja z kultowym miśkiem trzymającym energię w łapach powstała dzięki współpracy z Zakładem Pomiarowo-Badawczym Energetyki "ENERGOPOMIAR-ELEKTRYKA" Sp. z o.o. z Gliwic, który dostarczył też oprogramowanie open source pozwalające na maksymalną elastyczność.

Andrzej Czech, wiceprezes spółki Ursa Maior podkreśla:

Budowa stacji wpisuje się w DNA Ursa Maior. Już teraz całość produkowanego prądu wykorzystywanego do produkcji piwa pochodzi ze słońca. W momencie gdy produkcja przewyższa zapotrzebowanie prąd ze słońca jest przekazywany do lokalnej sieci energetycznej.

Następny krok to zeroemisyjny pojazd do dostarczania naszych piw w Bieszczadach. Już od 2019 roku na wszystkich etykietach na piwach Ursa jest umieszczone specjalne logo o energii słonecznej, pozwalające rozpoznać że piwo zostało wyprodukowane dzięki energii słonecznej.

reklama

Generator fotowoltaiczny o mocy 50 kWp zajmuje 293 m2 dachu zorientowanego idealnie na południe. Składa się z 175 modułów fotowoltaicznych najnowszej generacji.

Dodatkowo zamontowaliśmy energooszczędne oświetlenie i inne odbiorniki prądu i wprowadziliśmy specjalne układy sterowania, które zapewnią 20% oszczędności energii elektrycznej.

Browar Ursa Maior jest odwiedzany przez kilkadziesiąt tysięcy osób rocznie. W jednym budynku znajduje się hala warzenia piwa, sala degustacyjna i kinowa, galeria sztuki, sklep z własnymi produktami i zaprzyjaźnionych artystów, Wytwórnia Octu Piwnego, nanopiekarnia rzemieślnicząa i Punkt Informacji Turystycznej działający w lecie.

reklama

Kolejnym etapem inwestycji będzie budowa własnego magazynu energii. Ursa Maior może być modelowym rozwiązaniem w sprawach ochrony środowiska.

Już teraz Browar Ursa Maior wpisuje się w szeroko rozumiane działania proekologiczne. Posiada panele słoneczne, gromadzi deszczówkę, korzysta z dwóch oczyszczalni ogrodowych.


Wokół budynku nie kosi się trawy, za to sadzi się drzewa owocowe starych odmian. Wszystkie piwa są w 100% piwa WEGAŃSKIE – do ich produkcji nie używa się składników pochodzenia zwierzęcego.

reklama

W Browarze nie znajdziemy jednorazowych plastikowych kubków, słomek czy talerzyków. A właściciele wspierają lokalne inicjatywy chroniące bieszczadzkie lasy i zwierzęta, między innymi powstawanie mikro-rezerwatów przyrody.

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama