ODKSW w Olszanicy zmienia się z dnia na dzień

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FanPage/Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy

ODKSW w Olszanicy zmienia się z dnia na dzień - Zdjęcie główne

foto FanPage/Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 stycznia 2020 roku Pałac Jordanów w Olszanicy został przejęty przez Służbę Więzienną tworząc w tym miejscu Ośrodek Doskonalenia Kadry Służby Więziennej.

Służba Więzienna w Olszanicy

 

W 1971 roku do życia powołany został Zakład Karny w Olszanicy. Jego siedzibą stał się przebudowany w 1905 roku pałac wraz zespołem dworskim. W 1972 roku Minister Sprawiedliwości przeniósł Zakład Karny w Olszanicy do Uherzec Mineralnych. Przez kolejne lata wokół Pałacu Jordanów skupiały się prace remontowe i tak w 1985 roku oddano do użytku hotel. W efekcie w Olszanicy powstał Ośrodek Wczasowy Służby Więziennej.

 

1 września 1993 roku został ustanowiony Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej. Jego podstawową funkcją było szkolenie funkcjonariuszy oraz pracowników Służby Więzienne, a także pracowników resortu Ministerstwa Sprawiedliwości. Z dniem 29.03.2012 roku ośrodek w Olszanicy został postawiony w stan likwidacji i funkcjonował do 31.05.2012 roku. Już od czerwca tegoż roku jego prowadzenie zostało przekazane Instytucji Gospodarki Budżetowej Carpatia w Rzeszowie przejmując również zarząd nad Pałacem. Taki stan rzeczy utrzymywał się do października 2019 roku, kiedy to gen. Jacek Kitliński podjął decyzję o powrocie Służby Więziennej do Olszanicy.

 

Prace remontowe na terenie Ośrodka

 

Fot. FanPage/Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy

 

Obecnie w Ośrodku Doskonalenia Kadry Służby Więziennej w Olszanicy prowadzone są prace remontowe. Na sam początek funkcjonariusze i pracownicy zajęli podstawowymi działaniami, takimi jak malowanie ścian wewnątrz budynku, barierek, ogólnie sprzątaniem zaniedbanego wcześniej terenu. Następnie rozpoczęły się prace przy tworzeniu nowoczesnych sal szkoleniowych, które będą w przyszłości bardzo często wykorzystywane. 

 

Fot. FanPage/Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy

 

Od 22 maja 2020 roku Ośrodek dla osób przejeżdżających przez Olszanicę przestał być „anonimowy”, ponieważ na obiektach pojawiły się pierwsze tablice informacyjne. 

 

Każdy kto chociaż raz odwiedził Ośrodek w Olszanicy doskonale pamięta mapę Bieszczadów znajdującą się przy wejściu do budynku hotelowego. Jej konserwacja nie była już możliwa, więc postanowiono przenieść ją w inne miejsce i zastąpić ją nową propozycją, która nawiązuje do wcześniejszej. 

 

Fot. FanPage/Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy

 

Jednym z najbardziej istotnych spraw dla upiększenia parku dworskiego oraz terenu dookoła budynków była rekultywacja terenów zielonych oraz nasadzeń roślinnych. Zostało posadzonych kilkaset sadzonek, a wśród nich znalazła się lawenda, hortensje czy berberysy. 

 

Fot. FanPage/Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy

 

W zeszłym tygodniu na terenie Ośrodka odbyła się wizytacja przeprowadzona przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Lesku. Zweryfikowane zostały między innymi zabezpieczenia obiektów noclegowych oraz miejsca zatrudnienia osadzonych. 

 

Fot. FanPage/Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy

 

Pracownicy Ośrodka

 

Obecnie w ośrodku zatrudnionych jest piętnastu funkcjonariuszy i siedmiu pracowników cywilnych. Podstawowym zadaniem na najbliższy czas wydaje się być przeprowadzenie rekrutacji.

 

Niedawno ogłosiliśmy nabór na 17 stanowisk cywilnych. Na obecnym etapie rekrutacji należy wskazać, że nasza oferta spotkała się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców regionu - mówi mjr Adam Nieznański, komendant Ośrodka Doskonalenia Kadr Służby Więziennej.

 

źródło: Materiał został opracowany na podstawie informacji zamieszczonych na oficjalnym profilu na Facebooku Ośrodka Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy oraz artykule st. szer. Michała Bąka zamieszocznego na stronie sw.gov.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE