Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nowy projekt Arkadiusza Andrejkowa! Artysta prosi o pomoc

Arkadiusz Andrejkow podczas pracy przy jednym z murali | foto Profil na Facebooku Arkadiusza Andrejkowa

wiadomosci Arkadiusz Andrejkow szykuje się do kolejnego projektu obrazu, którego głównym tematem będzie społeczność kresowa w Bieszczadach. W związku z tym, malarz zwraca się do mieszkańców bieszczadzkich gmin o pomoc.

KM

Opublikowano: 15 września 2020 12:52 | Aktualizacja: 15 września 2020 12:55

Arkadiusz Andrejkow to artysta urodzony w Sanoku. Uprawia malarstwo i sztukę graffiti, przyozdabiając swoimi dziełami pobliskie mury i stodoły. Jego dorobek artystyczny prezentowany jest nie tylko na wystawach w Polsce ale również za granicą.

 

Nowy projekt 

 

Artysta w związku z nowym projektem poszukuje w gminie Czarna, gminie Lutowiska oraz w gminie Ustrzyki Dolne (z wyłączeniem miasta Ustrzyki Dolne) stodoły, szopy lub chaty ze starych desek zlokalizowanych w takim miejscu, aby mural był widoczny. 

 

Jak zapowiada Arkadiusz Andrejkow, tematem obrazu będzie społeczność kresowa w Bieszczadach. Mogą posłużyć zdjęcia rodzin ze zbiorów właściciela budynku jeśli posiada fotografie, które przedstawiają rodzinę tuż przed wyjazdem z kresów lub tuż po przyjeździe w Bieszczady.

 

Realizacja projektu ma się odbyć jeszcze w tym roku. Malowanie w całości finansuje Narodowe Centrum Kultury. Mural zostanie zrealizowany w ramach projektu "Kresowe ścieżki w Bieszczadach" realizowanym przez Stowarzyszenie Bieszczadzki Uniwersytet Ludowy i Fundację Bieszczadzką.

 

CZYTAJ TAKŻE:

 

⇒ Portret Tadeusza Góry na stodole w Bezmiechowej

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.