Portret Tadeusza Góry na stodole w Bezmiechowej

atrakcje-turystyczne Portret Tadeusza Góry to najnowsze dzieło wykonane przez sanockiego artystę – Arkadiusza Andrejkowa.

Kamil Mielnikiewicz

Opublikowano: 16 lipca 2020 07:15 | Aktualizacja: 20 lipca 2020 10:51

Arkadiusz Andrejkow to artysta urodzony w Sanoku. Uprawia malarstwo i sztukę graffiti, przyozdabiając swoimi dziełami pobliskie mury i stodoły. Jego dorobek artystyczny prezentowany jest nie tylko na wystawach w Polsce ale również za granicą.

 

Jego najnowszym dziełem jest portret Tadeusza Góry – najbardziej znanego polskiego pilota szybowcowego, który 18 maja 1938 roku wystartował z Bezmiechowej szybowcem PWS-101 i pokonał dystans 577,8 km lądując w miejscowości Soleczniki Małe niedaleko Wilna.

 

Na malowidle Tadeusz Góra zachowuje bardzo poważną a zarazem zamyśloną minę, trzymając w rękach mapnik.

 

"Deskal" - bo tak określane są te wyjątkowe malowidła - powstał na stodole w miejscowości Bezmiechowa Górna. Znajduje się tuż przy drodze prowadzącej bezpośrednio na szybowisko. Jadąc od strony Leska skręcamy w lewo i po pokonaniu około 100 m ujrzymy go po prawej stronie.

 

Namalowany portret Tadeusza Góry, jest kolejnym dziełem Arkadiusza Andrejkowa z cyklu  Cichy Memoriał - prac na starych stodołach związanych z szybownictwem w Bieszczadach. 

 

Zobacz także: Bieszczady - kolebka polskiego szybownictwa »

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.