reklama

Nowe tabliczki na ścieżce przyrodniczo-historycznej [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowe tabliczki na ścieżce przyrodniczo-historycznej [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościNa ścieżce przyrodniczo-historycznej „Tarnawa Niżna – Dźwiniacz Górny” zostały ustawione nowe tabliczki informacyjne. Wszystko po to, aby udogodnić zwiedzającym wycieczkę.
reklama

Wczoraj (23 października) ścieżka przyrodniczo-historyczna na odcinku Tarnawa Niżna – Dźwiniacz Górny została oznakowana nowymi tabliczkami, które zawierają oprócz symbolu ścieżki, krótkie opisy i ciekawostki dotyczące każdego z 16 przystanków. 

 


 

Przed wyjściem w teren warto skorzystać z aplikacji BIESZCZADY & GÓRNY SAN przygotowanej przez Bieszczadzki Park Narodowy. Aplikacja opracowana jest na systemy Android i iOS, na telefony i tablety, a pobrana wcześniej będzie w pełni funkcjonalna w trybie offline także w obszarach poza zasięgiem sieci GSM. Aplikacja dostępna w polskiej, słowackiej i angielskiej wersji językowej, pozwoli odkrywać przepiękne, dzikie tereny doliny górnego Sanu, wzdłuż polsko-ukraińskiej granicy. Zachwyci nie tylko miłośników przyrody, ale także wszystkich, którzy chcą poznać historię tych miejsc.

reklama

 

Wędrówka ścieżką pozwala odkryć ślady dawnych mieszkańców tych terenów. Ponadto można dowiedzieć się o gatunkach roślin kwitnących na rozległych łąkach czy też gatunki zwierząt zamieszkujących dolinę. 

 

W związku z powstaniem nowych tabliczek z oznakowaniami, pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego zwracają się do wszystkich turystów z prośbą o uszanowanie pracy. 

 

Nie niszczcie tych tabliczek i nie zabierajcie "na pamiątkę"

 

 –zwracają się z prośbą.

 

Dolina górnego Sanu charakteryzuje się przestrzenią, ciszą i ukojeniem, jaką niesie jesienna przyroda. Warto wybrać się w ten zakątek zwłaszcza teraz, w czasach panującej epidemii. 

reklama

 

Oznakowanie przystanków zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

 

źródło: BdPN

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama