Reklama

Reklama

Na co zostaną przeznaczone gminne pieniądze w 2021 roku?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina UD

Na co zostaną przeznaczone gminne pieniądze w 2021 roku? - Zdjęcie główne

foto Gmina UD

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W trudnych czasach pandemii udało się uchwalić budżet Gminy Ustrzyki Dolne na 2021 rok.

Za nowym budżetem głosowało 13 Radnych, a 2 radnych wstrzymało się od głosu. Zaplanowane wydatki i dochody gminne w nadchodzącym roku mają zapewnić środki nie tylko na codzienne funkcjonowanie gminy. Inwestycje przewidziane na 2021 rok dają możliwość rozwoju jednostkowego mieszkańców, a co za tym idzie rozwoju całej Gminy Ustrzyki Dolne.

Gmina Ustrzyki Dolne w 2021 roku planuje przeprowadzić, aż 74 inwestycje na łączną sumę 13 856 899,21 zł. Wśród planowanych wydatków inwestycyjnych znajdują się między innymi takie realizacje jak utworzenie i modernizacja oświetlenia w sołectwach i na terenie miasta, projekt techniczny budowy sieci wodociągowej przy ul. Strwiążyk.

Także dokumentacja techniczna utworzenia ujęcia wody w Krościenku, dokumentacja techniczna budowy stadionu zimowego im. S. Nahajowskiego, utworzenie placów zabaw przy ustrzyckich przedszkolach, dokończenie odbudowywanej po spaleniu świetlicy wiejskiej w Dźwiniaczu Dolnym, a także wyczekiwane przez wielu przebudowy dróg gminnych.

Na przykład  drogi na odcinku Hoszów – Jałowe, odcinki dróg w Nowosielcach Kozickich, Liskowatym, Ropience, Ustjanowej Górnej, Wojtkowej, Łobozewie Górnym oraz kolejnych odcinki drogowe w Ustrzykach Dolnych.

Duże remonty szykują się również w budynkach, których właścicielem jest Gmina Ustrzyki Dolne.Wśród inwestycji planowanych na 2021 rok realizowany również będzie projekt budowy przydomowych oczyszczalni ścieków współfinansowany ze środków europejskich.

Zaplanowano też wydatki na prowadzenie i rozwój placówek oświatowych, na dowóz dzieci i młodzieży do szkół i na stołówki szkolne. 

Mijający rok 2020 był trudny dla wszystkich zarówno pod względem społecznym, jak i finansowym – mówi Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz – Teraz przed nami rok pełen wyzwań, realizacji nowych zadań, podejmowania nowych inwestycji, aby krok po kroku wpłynąć na odbudowę gospodarki i stworzenie możliwości do rozwoju mieszkańców Gminy Ustrzyki Dolne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy