reklama

Lesko: Oficjalne otwarcie wystawy „Jedno życie leskie - dziejowe szelesty miasta” [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę z okazji 550-lecia nadania Lesku praw miejskich odbyło się oficjalne otwarcie wystawy „Jedno życie leskie - dziejowe szelesty miasta” na poddaszu biblioteki w Lesku.

Wystawa „Jedno życie leskie  -  dziejowe szelesty miasta” to espozycja autorstwa Jarosława Figury. Wszyscy odwiedzający mogą wejść niejako w głąb drzewa leszczyny, od której pochodzi nazwa Lesko. Wędrówka wiedzie poprzez dzieje miasta od jego powstania do współczesności. Wernisaż dodatkowo jest stworzony w ten sposób, aby światło, dźwięk, zapach leszczyny, dotyk oddziaływały na ludzkie zmysły. 

 

To ponadczasowe dzieło stworzone przez Jarosława Figurę jest naszą cegiełką dla potomnych, jest naszym mostem łączącym przeszłość z teraźniejszością i przyszłością. Jest wyrazem naszego szacunku dla wielokulturowości, przemijania, dla człowieczeństwa. Niech miejsce to przyciąga jak największe rzesze mieszkańców i turystów. Niech spowoduje, że Lesko stanie się bardzo rozpoznawalnym punktem na mapie kraju i na świecie. Niech edukuje, wzrusza i promuje

 

 – mówi Adam Snarski, Burmistrz Miasta i Gminy Lesko.

 

W otwarciu wystawy udział wzięli uczniowie Liceum Ogólnoksztłacącego z Leska, którzy pod czujnym okiem Jarosława Figury przygotowali krótki spektakl teatralny, oraz odbyli spacer po mieście w przebraniach takich postaci jak: Kmita, Wincenty Pol, Aleksander Śliżyński oraz małżeństwo Franciszki i Józefa Zwonarzy. 

 

Ta fantastyczna wystawa to coś zupełnie innego, wchodzi się jakby w drzewo leszczyny. Polecam

 

 – mówi nam Anna Ceparska Bąbel, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Lesku.

 

W przestrzeni wystawy znalazło się również miejsce dla Bieszczadzkich Żabek, które zaprezentowały swój zespół.

 


 

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra". Autorzy projektu: Biuro Pormocji Kultury i Turystyki MiG Lesko oraz Bieszczadzki Dom Kultury.

 

źródło: BDK Lesko

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE