Szlaki i ścieżki przyrodnicze na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są drożne i przetarte, ale miejscami śliskie. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana.
W zależności od wysokości i ekspozycji utrzymuje się w przedziale od 20 do 120 cm. Śnieg w partiach grzbietowych jest częściowo wywiany. Aktualnie obowiązuje drugi (umiarkowany) stopień zagrożenia lawinowego.
Ze względów bezpieczeństwa na terenie Parku wędrujemy wyłącznie po wyznaczonych szlakach. Przypominamy o czasowej zmianie przebiegu początkowego odcinka szlaku żółtego Muczne-Bukowe Berdo (zmiana obowiązuje do końca marca).
Turyści wybierający się na ścieżki przyrodnicze w dolinie górnego Sanu muszą być przygotowani na utrudnienia - dojazd samochodem osobowym możliwy jest jedynie do mostu na potoku Halicz. Parkingi w Bukowcu oraz przy torfowiskach w Tarnawie jeszcze nie są odśnieżone.
Wybierając się na szlaki należy zachować rozwagę i dostosowanie trasy do swoich możliwości. Należy pamiętać, że w górach może nastąpić nagłe załamanie pogody i trzeba być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.