Reklama

Reklama

Kolejny przemyt udaremniony

Opublikowano: 12 stycznia 2021 11:15
Autor: Asia Paś

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci 11 stycznia na drogowym przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie przeprowadzali kontrole

Reklama

Podczas szczegółowej kontroli trzech ciężarówek kierowanych przez obywateli Ukrainy ujawnili przemyt ponad 1,6 tys. paczek nielegalnych papierosów. Okazało się, że oprócz deklarowanych płyt meblowych ukraińscy przewoźnicy przewozili nielegalne papierosy ukryte w nagrzewnicach klimatyzacji.

Łącznie ujawniono tam 161 kartonów tj. 1 610 paczek papierosów o szacunkowej wartości 23 tys. zł. Do ujawnienia kontrabandy przyczynił się Aris, pies  Służby Celno- Skarbowej wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych.

Wobec kierowców ciężarówek zostało wszczęte postępowanie karno – skarbowe. Dalsze postępowanie prowadzone jest przez Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.