reklama

Już działa Centrum Rodzicielstwa w Ustrzykach Dolnych!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bieszczadzka położna

Już działa Centrum Rodzicielstwa w Ustrzykach Dolnych! - Zdjęcie główne

Bieszczadzka Szkoła Rodzenia | foto Bieszczadzka położna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW Ustrzykach Dolnych została reaktywowana Szkoła Rodzenia. Szkoła nazywana jest teraz Centrum Rodzicielstwa. Burmistrz Ustrzyk Dolnych sfinansował zakup części wyposażenia za kwotę 2 700 zł
reklama

Pod koniec stycznia pisaliśmy o pomyśle bieszczadzkiej położnej Karoliny Skuły. Jej marzeniem było stworzenie profesjonalnego miejsca uczącego i wspierającego przyszłych rodziców.

reklama


Dzięki wsparciu wielu osób udało się stworzyć Bieszczadzką Szkołę Rodzenia, a właściwie Centrum Rodzicielstwa. Karolina Skuła wyjaśnia ską wzięłą się zmiana nazwy: 

Ponieważ kobiety nie będą przychodzić do mnie uczyć się rodzić, to w końcu jest naturalne i nie trzeba się tego uczyć. Będę chciała za to nauczyć je i ich partnerów jak przebiega ciąża, jak mogą radzić sobie z dolegliwościami ciążowymi, jakie badania należy wykonać w czasie trwania ciąży.

Każda kobieta z Gminy Ustrzyki Dolne i nie tylko, która zdecyduje się na pomoc położnej z Centrum Rodzicielstwa, będzie mogła skorzystać z profesjonalnej pomocy, dowie się także jakie badania i zabiegi ma wykonywane dziecko w szpitalu.

reklama

Centrum Rodzicielstwa w Ustrzykach Dolnych ma siedzibę w budynku Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych. Podejmowane są jednak działania aby zmienić lokalizację na bardziej dostępną i dopasowaną do potrzeb przyszłych rodziców.

Burmistrz Ustrzyk Dolnych  zdecydował się pomóc w znalezieniu dogodnego miejsca, w którym za kilka miesięcy ustrzycka szkoła rodzenia będzie miała nową, stałą siedzibę w budynku będącym własnością gminy Ustrzyki Dolne.

Utworzenie Centrum Rodzicielstwa w Ustrzykach Dolnych niesie za sobą wiele korzyści dla społeczeństwa. To przede wszystkim powstanie miejsca integracji społecznej, zmniejszenie ilości hospitalizacji kobiet w czasie ciąży oraz noworodków. Specjaliści pracujący w szkołach rodzenia są również w stanie wychwytywać wczesne objawy depresji okołoporodowej u kobiet.

reklama

Działania podejmowane przez bieszczadzką położną nie mają kończyć się na kompleksowej opiece pielęgnacyjnej, położniczej i ginekologicznej kobiet w ciąży, czy opiece nad noworodkami do 2 miesiąca życia. Jak podkreśla ustrzycka położna jej zadaniem jest opieka nad kobietą w każdym okresie jej życia.

Położna może edukować wszystkie kobiety na temat szeroko pojętego zdrowego trybu życia, prowadzić profilaktykę chorób ginekologicznych, uczyć samoobserwacji i samobadania, w celu wczesnego wykrycia choroby nowotworowej, edukować na temat chorób przenoszonych drogą płciową.

Kobiety (z partnerami) chcące wziąć udział w ćwiczeniach powinny przedstawić zaświadczenie od ginekologa prowadzącego ciążę o braku przeciwskazań. Z pomocy położnej  można korzystać kobiety od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00. Więcej informacji znajdziecie na profilu społecznościowym Bieszczadzka Położna.

reklama

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama