Reklama

Reklama

Dla kogo środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dla kogo środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Ustrzyk Dolnych starał się o wsparcie na usuwanie skutków wiosennych powodzi w gminie Ustrzyki Dolne.

Jak pisał jeszcze w listopadzie, gmina nie dostała nawet odpowiedzi  na pisma i wnioski gminy Ustrzyki Dolne wysyłane  w trybie ustawowym. Wówczas Bartosz Romowicz napisał komentarz pod postem  na facebooku Wojewody Ewy Leniart o funduszach dla gmin Podkarpacia, z prośbą o wyjaśnienie dlaczego do Ustrzyk Dolnych nie trafiły żadne środki.

Teraz do gminy wpłynęła odpowiedź...Tak pisze Burmistrz na swoim profilu:

Często pytacie Państwo jak wygląda pozyskiwanie środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w naszej gminie. Spotykacie się również Państwo z różnymi artykułami w mediach, że gminy poszkodowane otrzymały wsparcie ze strony rządzących. Jako gmina Ustrzyki Dolne dopełniliśmy wszelkich formalności w tym zakresie, tj. sporządziliśmy protokoły strat, przesłaliśmy je do weryfikacji Wojewody Podkarpackiego, zgłosiliśmy również zapotrzebowanie na takie środki na konkretne drogi w naszej gminie. Zwróciliśmy się również o ujęcie naszej gminy w specjalnym rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów, w którym umieszcza się gminy poszkodowane w skutek wystąpienia żywiołów. Odpowiedź przedstawiam w załączniku.  Mój komentarz jest w tym wypadku zbędny. 

A to odpowiedź od Wojewody. Warto przeczytać.

 

Wnioski pozostawiamy mieszkańcom Gminy Ustrzyki Dolne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy