Reklama

Reklama

Czy szpital w Sanoku będzie jednoimienny

Opublikowano: 21 października 2020 13:30
Autor: Asia Paś | Zdjęcie: Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Trwają rozmowy na temat przekształcenia szpitala w Sanoku w szpital jednoimienny

Reklama

Ma to usprawnić proces leczenia chorych zakażonych koronawirusem. Oficjalna decyzja jeszcze nie zapadała, ale szpital już zwiększa liczbę tzw. łóżek covidowych. W chwili obecnej w SP ZOZ w Sanoku zajętych jest 50 łóżek. Docelowo opiekę medyczną będzie mogło uzyskać aż 250 chorych z koronawirusem.

 

Dla mieszkańców naszego regionu powstanie szpitala jednoimiennego w Sanoku jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ chorzy będą mieli na miejscu zapewnioną fachową pomoc medyczną – mówi Grzegorz Panek, dyrektor SPZOZ w Sanoku. – Pacjenci z pozostałymi chorobami będą leczeni w pobliskich placówkach.

 


Czytaj także: Uwaga na fałszywe maile


 

Chorzy, którzy aktualnie przebywają w sanockim szpitalu nie mają powodu do obaw. Wszyscy zostali przebadani na obecność koronawirusa. Po otrzymaniu wyników, pacjenci „negatywni” będą wypisani do domu, o ile stan ich zdrowia na to pozwoli, natomiast chorzy wymagający dalszej opieki, zostaną przetransportowani do okolicznych szpitali.

 

Obecnie SPZOZ w Sanoku funkcjonuje na dotychczasowych zasadach, jednak jeśli zapadnie oficjalna decyzja wojewody podkarpackiego o przekształceniu placówki, wówczas konieczne będzie wstrzymanie przyjęć pacjentów.

 

Dyrektor Grzegorz Panek zapewnia, że szpital posiada niezbędny sprzęt i kadrę medyczną. Co prawda, sporo pielęgniarek i lekarzy przebywa na chorobowym, ale na chwilę obecną sytuacja jest opanowana. Aby zapewnić ciągłość opieki, dyrektor Panek wystosował wniosek do wojewody z prośbą o skierowanie do szpitala w Sanoku dodatkowego personelu medycznego.

 

Ze względu na zwiększenie przyjęć pacjentów z Covid-19 czekamy jeszcze na dostawę środków ochrony indywidualnej z rezerw państwowych – mówi. – Stopniowo adaptujemy kolejne oddziały do przyjmowania chorych z koronawirusem, przygotowujemy też śluzy, które do tygodnia będą gotowe. Przekształcenie szpitala z pewnością jest logistycznie skomplikowane, tym bardziej, że mamy budynki z lat 60-tych, ale damy radę i na pewno wywiążemy się z podjętej przez wojewodę decyzji.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.