Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał nielegalnych imigrantów

zdjęcie ze strony fb Straży Granicznej

wiadomosci Imigranci z Turcji pieszo przekroczyli granicę ukraińsko-polską. Jednego z nich funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujęli rok wcześniej podczas próby przekroczenia zielonej granicy.

Asia Paś

Opublikowano: 15 września 2020 14:23 | Aktualizacja: 15 września 2020 14:26

Wczoraj nad ranem w przygranicznej miejscowości Dziewięcierz patrol Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Horyńcu-Zdroju zauważył dwóch mężczyzn. Mężczyźni poruszali się pieszo. Szli od granicy w głąb kraju.

 

W wyniku kontroli ustalono, że są to 37 i 23- letni obywatele Turcji. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polski. Na pasie granicznym odnaleziono ślady ich butów, a pies tropiący wskazał trasę przemarszu  nielegalnych imigrantów.

 

Mężczyźni posiadali przy sobie plecaki, tureckie dowody osobiste, telefony komórkowe oraz niewielką ilość pieniędzy. Ich celem była Europa Zachodnia. Jak się okazało jeden z nich już rok wcześniej próbował nielegalnie przekroczyć zieloną granicę rowerem.

 

Aktualnie posiada już zakaz wjazdu na terytorium Schengen. Cudzoziemcy zostaną przekazani ukraińskim służbom granicznym.

 

CZYTAJ TAKŻE:

 

⇒ Bieszczadzki Odział Straży Granicznej zawsze czujny

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.