Reklama

Reklama

To jedno z miejsc, które warto odwiedzić w Bieszczadach. Gdzie można zobaczyć żubry w ich naturalnym środowisku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Warto zobaczyć Pokazowa Zagroda Żubrów w Mucznem to jedno z obowiązkowych miejsc na mapie turystycznej Bieszczadów. To właśnie tam w prosty sposób można zaobserwować żubry w ich naturalnym środowisku.

Zagroda żubrów w Mucznem powstała w 2012 roku i od samego początku jej głównym założeniem była poprawa kondycji genetycznej tych ssaków oraz chęć odtworzenia stada „Górny San”. Żubry podatne są na wiele chorób, w tym na zarażenie gruźlicą. Właśnie z tą chorobą borykało się stado żyjące na terenie Nadleśnictwa Stuposiany. W zagrodzie przebywają żubry linii białowiesko-kaukaskiej pochodzące z Polski, Francji, Niemiec i Szwajcarii.

Każdy może zobaczyć żubry w ich naturalnym środowisku

Zagrodę zlokalizowano na siódmym kilometrze drogi prowadzącej ze Stuposian do Mucznego. Zajmuje ona powierzchnię leśną około 9 hektarów i pozwala obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Teren porośnięty jest starymi jodłami i świerkami, a przez środek przepływa potok dostarczający żubrom wody.

Dla zwiedzających przygotowano tarasy widokowe, które zapewniają możliwość obserwacji żubrów niezależnie od pogody. Obiekt służy edukacji przyrodniczej i bez wątpienia jest jedną z największych atrakcji turystycznych regionu.

Zagroda pokazowa żubrów w Mucznem to cieszącą się dużym zainteresowaniem atrakcja Bieszczadów. Każdego roku przyjeżdżają tu setki tysięcy turystów, by z niedalekiej odległości zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Żubry oglądać można codziennie w godzinach 09:00 – 19:00. Zwiedzanie jest bezpłatne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE