Źródełko znajduje się między Uhercami Mineralnymi a Myczkowcami, a dokładniej 1,5 kilometra od centrum Zwierzynia. Wiedzie do niego asfaltowa droga, którą można przebyć zarówno samochodem, rowerem jak i pieszo. Wzdłuż szlaku zielonego znajduje się czternaście stacji drogi krzyżowej wybudowanych przez Tadeusza Łukacza.
Źródełko w Zwierzyniu
Źródło otoczone jest kaplicą zbudowaną z kamienia. Przy grocie odbywają się nabożeństwa, które przyciągają rzeszę wiernych. U stóp źródełka znajduje się małe jeziorko w kształcie serca, kilkanaście kapliczek z kamienia oraz wielka figura Jezusa z rozłożonymi na znak błogosławieństwa rękami. Z tym miejscem wiąże się wiele historii i tradycji. Jedna z nich powiada, że chciano tu wybudować cerkiew klasztorną, ale kamienie, które były przygotowane do budowy w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęły. Uznano to za znak Boży i postanowiono wybudować w tym miejscu studnię, z której pewna niewiasta wydobyła krzyż. Na pamiątkę tego niezwykłego wydarzenia wioskę nazwano Zdwiżyn od rosyjskiego Wozdwyżenje Czestnoho Kresto, czyli Podwyższenie Krzyża Świętego.II wojna światowa spowodowała, że źródełko popadło w zapomnienie. Wcześniej, 27 września każdego roku w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego przybywali w to miejsce pielgrzymi z całej okolicy. W latach 90. XX wieku z inicjatywy mieszkańców Zwierzynia i księdza proboszcza z Myczkowiec wzniesiono przy źródełku kaplicę przystosowaną do odprawiania nabożeństw polowych.
Według wielu historii, woda wypływająca ze źródełka ma uzdrawiając wartość. Potwierdzają to również przeprowadzone badania. Poza tym, że jest czysta, zimna i bardzo dobra w smaku, pomaga na choroby oczu, płuc i nerek oraz przy dolegliwościach trawiennych i reumatycznych. Będąc przy źródełku warto wspiąć się na wzgórze ponad grotą, gdzie znajduje się ośmiometrowy krzyż. Stamtąd możemy podziwiać piękną okolicę z rozciągającymi się łąkami i rzeką San.
Każdego roku od dziewięciu lat w piątek przed Niedzielą Palmową na drodze od wsi do źródełka odbywa się Droga Krzyżowa dla służb mundurowych z terenu województwa podkarpackiego. W ten szczególny sposób funkcjonariusze między innymi straży granicznej, służby celnej, służby więziennej, państwowej i ochotniczej straży pożarnej, straży ochrony kolei, jak również przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego czy Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Karpaty przypominają, że są w służbie pokoju i bezpieczeństwa, dla dobra innych ludzi.