Opublikowano:
Autor:

Wysoka wygrana Szarotki Uherce na zakończenie pierwszej części sezonu. Cztery bramki Dominika Podgórskiego [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
66
zdjęć

Sport Szarotka Uherce wysoką wygraną zakończyła rundę jesienną sezonu 2023/2024. Podopieczni trenera Bogdana Kwaśnika pokonali przed własną publicznością BKS Bieszczady Jankowce 6:1. Cztery bramki na swoim koncie zanotował Dominik Podgórski, który na przestrzeni ostatnich miesięcy posyłał futbolówkę za linię bramkowa łącznie siedem razy.

Uherce Mineralne to miejscowość, która znana jest przede wszystkim z działalności Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła oraz Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych, bowiem to właśnie tu zlokalizowana jest ich główna stacja. Miejscowy klub „Szarotka” to jedyna drużyna piłkarska z terenu gminy Olszanica. Na co dzień jej piłkarze rozgrywają swoje spotkania na szczeblu krośnieńskiej klasy A, gdzie radzą sobie w tak zwaną „kratkę”. Dzisiejsze spotkanie z BKS-em Bieszczady Jankowce było ostatnim, kończącym pierwszą część sezonu 2023/2024. Na przestrzeni trzynastu spotkań podopieczni trenera Bogdana Kwaśnika cztery razy odnosili zwycięstwo (Zgoda Zarszyn 2:1, Orzeł Bażanówka 3:2, LKS Pisarowce 1:0, BKS Bieszczady Jankowce 6:1), trzykrotnie dzieli się punktami (Remix Niebieszczany 1:1, LKS Rafhouse Długie 2:2, Pionier Średnia Wieś 2:2), z kolei sześć razy zmuszeni byli uznać wyższość przeciwnika (LKS Izdebki 0:2, LKS Płowce Stróże Małe 0:2, LKS Górki 0:3, Górnik Strachocina 0:1, Geokart Sanovia Lesko 1:2, Cosmos II Nowotaniec 1:8).

Ostatni mecz rundy jesiennej

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego podczas sobotniego spotkania trudno było wyłonić faworyta, bowiem obie ekipy w ligowej tabeli dzielił zaledwie jeden punkt – na korzyść Szarotki Uherce. Spotkanie rozpoczęło się od spokojnej gry w środku boiska. Większość podań, które miały rozpocząć atak na bramkę, kończyły się przyjęciem piłki przez rywali. Przed pierwszymi dobrymi okazjami stanął dwukrotnie Grzegorz Pancerz, który dwa razy wychodził w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Najpierw zabrakło celności, z kolei przy drugim strzale interweniował obrońca Bieszczadów. Około 15 minuty, goście przejęli kontrolę, stwarzając zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Dominika Pasierbowicza. W dalszej części spotkania w obu ekipach brakowało celności i tak zwanego „ostatniego podania”. Od 30 minuty gra całkowicie przebiegała pod dyktando Szarotki, co przełożyło się na gole. Wynik meczu otworzył Grzegorz Pancerz, a już sześć minut później na 2:0 podwyższył Adrian Lorenowicz. BKS pogubił się w grze, a wyprowadzenie jakiejkolwiek akcji sprawiało zawodnikom ogromne trudności. Kiedy wydawało się, że pierwsza część zakończy się prowadzeniem 2:0, jeszcze dwukrotnie futbolówkę za linię bramkową posłał Dominik Podgórski.

Kilkanaście sekund po zmianie stron, Szarotka Uherce za sprawą Dominika Podgórskiego prowadziła już czterema bramkami. Bieszczady Jankowce nie poddawały się wyprowadzając odważnie akcje, zagrażając kilkukrotnie golkiperowi Szarotki. W 49 minucie sędzia główny Rafał Komański podyktował rzut wolny dla przyjezdnych. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Kacper Bryndza, który chwilę później świetnym precyzyjnym uderzeniem posłał piłki do siatki. Minutę później mogło być już 5:2, bowiem Kamil Uzdejczyk otrzymał dobre podanie i wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak zabrakło celności. W niedługim czasie doszło do takiej samej sytuacji, ale w tym przypadku czujnością wykazał się Dominik Pasierbowicz. Ataki ze strony Jankowiec nie ustawały. W 78 minucie wynik mógł odmienić Kacper Bryndza, jednak przestrzelił. Szarotka również miała wiele godnych momentów na podwyższenie prowadzenia. Przed sytuacją określaną jako te stuprocentowe stanął Przemysław Podlipski, ale bramkarz Dominik Bryndza skutecznie wypiąstkował.

W 78 minucie sędzia ponownie podyktował rzut wolny dla Jankowiec, jednak tym razem gol Bryndzy nie został uznany. Ta sytuacja wywołała wiele nerwów ze strony zawodników gości, co przełożyło się również na czerwoną kartkę. Od 80 minuty Szarotka grała w przewadze mając na boisku jednego piłkarza więcej. Wynik spotkania na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry ustanowił Dominik Podgórski strzelając swoją czwartą bramkę i przesuwając się tym samym na piątą lokatę najlepszych strzelców z terenu powiatu leskiego.

Szarotka Uherce spędzi okres zimowy na dziesiątej pozycji, z kolei BKS Bieszczady Jankowce, dla którego była to ósma porażka w tym sezonie, na dwunastej.

Szarotka Uherce – BKS Bieszczady Jankowce 6:1 (4:0)

1:0 Grzegorz Pancerz 30’

2:0 Adrian Lorenowicz 36’

3:0 Dominik Podgórski 45’

4:0 Dominik Podgórski 45+4’

4:1 Dominik Podgórski 46’

5:1 Kacper Bryndza 49’

6:1 Dominik Podgórski 82’