Solina przygotowuje się do sezonu turystycznego. W restauracjach i budkach z pamiątkami trwają ostatnie prace przed otwarciem. „Mamy nadzieje, że już za tydzień będziemy mogli się cieszyć z dużej ilości gości” – mówią właściciele lokali.

Solina popularną destynacją na długi weekend majowy

Solina to jedna z najpopularniejszych destynacji na spędzenie długiego weekendu majowego. Co roku w to miejsce przyjeżdżała rzesza gości z całej Polski i z zagranicy. Osada turystyczna w pierwsze dni maja tętniła zawsze życiem, miejsca w restauracjach były niemal w pełni zajęte, a rezerwacji w pensjonatach i hotelach należało dokonywać kilka tygodni przed przyjazdem. Osoby, które decydowały się na wyjazd w ostatniej chwili, niestety musiały z niego zrezygnować.

Goście odwiedzający te tereny zwracali uwagę na wyjątkowość tego miejsca. Przejeżdżali tu napawać się niezwykłymi widokami, a także możliwością spędzenia czasu nad wodą. Czy w tym roku będzie podobnie? Właściciele obiektów restauracyjnych i handlowych podkreślają, że zwłaszcza teraz, liczą na przyjazd turystów. Aby zapewnić im najwyższą jakość odnawiają swoje obiekty, malują, powiększają czy wyposażają.

Słyszymy co dzieje się aktualnie i jakie jest nastawienie ludzi do przyjazdu w Bieszczady. W Internecie można przeczyć wiele nieprawdziwych informacji o rzekomym niebezpieczeństwie na tym terenie. Pragniemy zauważyć, że jest to nieprawda i zachęcamy do przyjazdu. Mamy nadzieję, że już za tydzień będziemy mogli się cieszyć z dużej ilości gości

– mówią nam właściciele punktów gastronomicznych i handlowych.

Aktualnie większość punktów gastronomicznych i handlowych w Solinie jest zamknięta. W weekendy, kiedy prognozowana jest sprzyjająca pogoda, właściciele otwierają swoje stragany, na których można nabyć nie tylko zabawki, poduszki czy magnesy, ale również rękodzieło wytwarzane przez lokalnych artystów. W soboty i niedzielę PGE Energia Odnawialna udostępnia dla odwiedzających trakt pieszy po koronie zapory.