Do odwołania pozostanie zamknięta ścieżka edukacyjno-przyrodnicza Krutyjówka. Nadleśnictwo Stuposiany podjęło taką decyzję w związku z rozpoczynającymi się pracami remontowymi.

W związku z prowadzonymi pracami remontowymi ścieżka przyrodnicza Krutyjówka będzie nieczynna do odwołania. Przepraszamy za utrudnienia

– czytamy w oficjalnym komunikacie Nadleśnictwa Stuposiany.

Ścieżka „Krutyjówka” została wyznaczona przez leśników w ramach Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Bieszczadzkie” i należy na terenie Nadleśnictwa Stuposiany. Nazwa szlaku pochodzi od osady, która znajdowała się w tym miejscu, a jej właścicielem był gospodarz o nazwisku Krutyj.

Blisko czterokilometrowa ścieżka rozpoczyna się przy siedzibie Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Pierwszy etap prowadzi trasą w kierunku Stuposian. Po drodze znajduje się kilka miejsc postojowych, na których można obserwować zabudowę skarpy potoku Muczny, a po jego przekroczeniu przebudowę drzewostanu na gruntach porolnych w nieistniejącym przysiółku Krutyjówka. Ciekawych widoków dostarcza także przełom potoku Muczny. Ścieżka kończy się po przekroczeniu potoku Czerwonego i wyjściem na wprost kapliczki świętego Huberta stojącej przy drodze do Stuposian. Następnie możemy udać się do Pokazowej Zagrody Żubrów.

Jest to trasa spacerowa, a jej przejście zajmuje do 1,5h.