reklama

Jesienny wysyp grzybów. Zbiory naszych czytelników uwiecznione na zdjęciach [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Jesienny wysyp grzybów. Zbiory naszych czytelników uwiecznione na zdjęciach [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
20
zdjęć

Jesienny wysyp grzybów | foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook
PrzyrodaTegoroczna jesień przyniosła urodzaj grzybów w lasach nie tylko Bieszczad, ale i całego kraju. Miłośnicy grzybobrania ruszyli w poszukiwaniu okazów, a fotografie ich zbiorów już teraz budzą podziw. Prezentujemy najciekawsze zdjęcia od naszych czytelników,.
reklama

Grzybobranie to dla wielu Polaków nie tylko hobby, ale wręcz tradycja i sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. W tym roku lasy w całym kraju, w tym także w Bieszczadach, obdarowują zbieraczy grzybów wyjątkowo obficie. W wielu miejscach, od południa po północ, można spotkać nie tylko najpopularniejsze borowiki czy podgrzybki, ale także rzadziej występujące gatunki, które przyciągają uwagę doświadczonych grzybiarzy.

Ciepłe i wilgotne warunki panujące w ostatnich tygodniach stworzyły bardzo dobre środowisko dla grzybni, co sprawiło, że lasy zapełniły się rozmaitymi grzybami. W Bieszczadach, gdzie jesień zaczyna malować przepiękne krajobrazy, wśród złotych i czerwonych liści można znaleźć liczne borowiki szlachetne, prawdziwki czy kurki.

reklama

Wielu z naszych czytelników przesłało zdjęcia swoich imponujących zbiorów, które są dowodem na to, jak bogata jest tegoroczna grzybowa jesień. Każde zdjęcie opowiada historię – od porannej wyprawy do lasu, przez poszukiwanie w gęstwinie liści, aż po radość z udanych znalezisk. Grzybobranie to nie tylko okazja do zdobycia świeżych i zdrowych grzybów, ale także możliwość spędzenia czasu na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku.

reklama

Sezon na grzyby to również czas, kiedy warto przypomnieć o zasadach bezpiecznego grzybobrania. Ważne, aby zbierać tylko te grzyby, które jesteśmy w stanie rozpoznać, ponieważ w polskich lasach występuje wiele trujących gatunków, łudząco podobnych do jadalnych. Eksperci przypominają, by unikać grzybów o nieznanym pochodzeniu i kierować się doświadczoną ręką przy ich rozpoznawaniu.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama