reklama

Bieszczady jesienią: odkryj krainę pięknych krajobrazów - nieznane jesienne trasy i rezerwaty przyrody warte odwiedzenia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Masalski

Bieszczady jesienią: odkryj krainę pięknych krajobrazów - nieznane jesienne trasy i rezerwaty przyrody warte odwiedzenia - Zdjęcie główne

Bieszczady jesienią: odkryj krainę pięknych krajobrazów - nieznane jesienne trasy i rezerwaty przyrody warte odwiedzenia | foto Masalski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PromowaneJesień to dla wielu z nas ulubiona pora roku zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z piękną, słoneczną pogodą. Podziwianie niezwykłych, ciepłych barw przyrody w połączeniu z przemierzaniem łagodnych, górskich szlaków w paśmie Bieszczad jest doskonałym sposobem na spędzanie czasu we dwoje i w rodzinnym gronie. Wybierz się w Bieszczady jesienią i odkryj piękno tych niezwykłych gór. W Bieszczadach jest wiele miejsc, rzadko uczęszczanych przez turystów oraz takich, które kryją w sobie niezwykłą historię.

Dlaczego w Bieszczady jesienią?

Bieszczady są pasmem porośniętym lasami. Głównie spotkasz tam buki, które wpisane zostały niedawno na listę dziedzictwa UNESCO. Lasy bukowe w Bieszczadach to bogactwo niezmąconej przyrody, w której zaobserwujesz liczne gatunki zwierząt i roślin. Odwiedzając bieszczadzkie lasy jesienią, zobaczysz niezliczone ciepłe barwy liści na drzewach oraz gatunki zwierząt, które szykują się do zimowego snu. W Bieszczadach możesz natknąć się na niedźwiedzia, którego warto unikać, a charakterystyczny zapach zwierzęcia, ślady łap i pazurów na pniach drzew mogą wpłynąć na zwiększenie Twojej czujności. Połoniny Wetlińska i Cyrańska to obowiązkowe miejsca, które warto odwiedzić w Bieszczadach jesienią. 

Nieznane trasy i miejsca, które warto zobaczyć w Bieszczadach jesienią

Poszukując miejsc w Bieszczadach, w których nie ma tłumu turystów, a spokój i ogromna moc, płynąca z natury zachwyca, koniecznie wybierz się w dolinę Osławy, oddzielającą Bieszczady i Beskid Niski oraz przejdź przez Pasmo Graniczne. Szczególnie należy polecić tereny, leżące po wschodniej stronie Jeziora Solińskiego oraz dolinę górnego Sanu. W tych miejscach znajdziesz spokój, którego poszukujesz, wybierając się w Bieszczady jesienią.

Ubezpieczenie turystyczne na terenie Polski na warta.pl pozwala w prosty sposób zyskać ochronę ubezpieczeniową, przydającą się podczas podróżowania. Dzięki niej masz ochronę w przypadku wielu, nieprzewidzianych zdarzeń.

 

Gdzie jest spokojnie i cicho w Bieszczadach jesienią?

Pasmo Bieszczad słynie z pięknych, malowniczych widoków, charakteryzujących się zadrzewionymi, górskimi krajobrazami. Większość z nich dostarcza upragnionej ciszy i spokoju, od których chcesz uciec z miasta w góry. W Bieszczadach znajdują się nie tylko wyjątkowe przestrzenie, ale i zakątki nieznane, do których nie wybiera się wielu turystów. Wystarczy odwiedzić Wysoki Dział, aby w ciszy i skupieniu obserwować dziką przyrodę, a wraz z nią bieszczadzkie żubry. Niezwykłe zwierzęta staną się sposobem na kilkugodzinną obserwację, połączoną z wyciszeniem i skupieniem. Zwróć uwagę również na malowniczo położony most kolei wąskotorowej po drodze na Krąglicę, gdzie możesz zobaczyć niezwykłe wzmocnienia z czasów I wojny światowej. W północnych częściach bieszczadzkich szlaków znajdziesz wiele nieuczęszczanych zakątków. Dzięki możliwości swobodnego poruszania się po szlakach oraz nieskomplikowanych trasach Bieszczady możesz odkrywać przez całą jesień. Pamiętaj jednak, że o tej porze roku szybko zapada zmierzch, a wtedy warto znaleźć się już w schronisku. Bezpieczeństwo w górach, zwłaszcza w miejscach nieznanych dla większości turystów powinno być priorytetem. 

Bieszczady i historia zapomnianych, niezwykłych miejsc

Piękne krajobrazy jesiennych Bieszczad zachęcają do eksplorowania górskich ścieżek, ale zachwycają również historią, tak znaczącą dla malowniczych terenów. W wyniku przesiedleń ludności po drugiej wojnie światowej wiele miejscowości opustoszało i pozostały po nich szczątkowe zabudowania. W rejonie Bieszczad możesz znaleźć niezwykłe budowle sakralne, szczególnie cerkwie. Cerkiew z 1806 r. w Smolniku zachwyci Cię nie tylko architekturą, ale niezwykłym zapachem kamienia, zmieszanego z wonią gliny i słomy. To miejsce, położone nad Osławą zdecydowanie warto zwiedzić podobnie jak Wielką Pętlę Bieszczadzką, której historia zachwyca. Podczas wizyty w Bieszczadach koniecznie warto zajrzeć do Sanoka, nawet jeśli wiąże się to ze spotkaniem większej liczby turystów. W Sanoku szczególnie warto poświęcić uwagę Muzeum Budownictwa Ludowego. Bieszczady mają swój niezwykły urok, który wiąże się ze spokojem, ciszą i niezmąconą przyrodą. W tym paśmie wypoczniesz od miejskiej rutyny. Nietrudno tu znaleźć zaciszne miejsca do wypoczynku i kontemplacji przyrody. Jesienią podziwiaj niezwykłe kolory liści bukowych. Pamiętaj o odpowiednim wyposażeniu plecaka. Dobre przygotowanie oraz ochrona ubezpieczeniowa pozwolą Ci czerpać radość z wędrówki niezależnie od jej długości. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo