reklama
reklama

Znany zespół góralski zagra w Lesku. Będzie folkowo i tanecznie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Znany zespół góralski zagra w Lesku. Będzie folkowo i tanecznie - Zdjęcie główne

Znany zespół góralski zagra w Lesku. Będzie folkowo i tanecznie | foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Powiat leskiGóralska energia, taneczne rytmy i folko polo w wykonaniu zespołu Kordian zakończą tegoroczne Agrobieszczady – największe targi w Bieszczadach. Tradycyjny koncert finałowy ponownie stanie się kulminacyjnym punktem dwudniowego święta rolnictwa, tradycji i lokalnej kultury.
reklama

W dniach 26–27 lipca 2025 roku, już po raz 29. w Lesku odbędą się Targi Turystyki, Leśnictwa i Produktu Lokalnego Agrobieszczady. Wydarzenie, organizowane na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych przy al. Jana Pawła II 18a, od niemal trzech dekad integruje mieszkańców Bieszczadów, rolników, przedsiębiorców, turystów oraz przedstawicieli instytucji wspierających rozwój obszarów wiejskich. Jak co roku, całość zwieńczy koncert znanego zespołu – tym razem będzie to Kordian.

reklama

Z gór prosto na bieszczadzką scenę

Zespół Kordian to pierwsza w Polsce formacja wykonująca muzykę określaną jako góralskie folko polo, połączenie tradycyjnych melodii z nowoczesnymi rytmami tanecznymi. Liderem grupy i jej wokalistą jest Wacław Cieślik, piosenkarz, autor tekstów i kompozytor, który pod pseudonimem artystycznym Kordian współtworzy zespół od 2013 roku. Grupa zdobyła ogólnopolską rozpoznawalność dzięki takim utworom jak „Dziewczyna z gór”, „Wina dzban”, czy „Ja nie jestem milionerem”. Ich teledyski gromadzą miliony wyświetleń w serwisach internetowych. W 2019 roku zespół wydał swoją pierwszą płytę CD pt. „Kordian”. W Lesku wystąpią 27 lipca w godzinach 17:00–18:00 jako gwiazda finałowa Agrobieszczadów 2025.

reklama

Dwa dni tradycji i różnorodności

Choć koncert Kordiana jest kulminacyjnym momentem wydarzenia, program 29. edycji Agrobieszczadów jest znacznie szerszy. Przez dwa dni odwiedzający mogą uczestniczyć w licznych wydarzeniach wystawienniczych, edukacyjnych i artystycznych, które promują dziedzictwo kulturowe i gospodarcze Bieszczadów oraz całego Podkarpacia.

reklama

Na stoiskach wystawowych znajdą się lokalne firmy, gospodarstwa, twórcy i producenci regionalni. Zaplanowano kiermasze rękodzieła, pokazy kulinarne, degustacje potraw tradycyjnych i ekologicznych, a także prezentacje zwierząt gospodarskich i ozdobnych. Część stoisk zaprezentuje również sprzęt rolniczy, ogrodniczy oraz rośliny ozdobne. Dla rodzin przygotowano strefy tematyczne i wydarzenia integracyjne, które pozwalają połączyć wypoczynek z edukacją i lokalną promocją.

reklama

Sobota, 26 lipca, to przede wszystkim dzień konkursów. Odbędą się między innymi kulinarne rywalizacje: „Podkarpackie Smaki Myśliwskie”, „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski” oraz konkurs na „Najciekawsze Stoisko Wystawowe”. W programie znalazł się również edukacyjny pokaz „Bezpieczeństwo i dobrostan rolnika – Twoja rola, Twoja odpowiedzialność”. Oficjalne otwarcie targów zaplanowano na godz. 12:00, a wieczór zakończy biesiada bieszczadzka z muzyką.

W niedzielę, 27 lipca, główny nacisk położono na prezentację zwierząt, w tym konkursy: „Najładniejsza stawka w grupie owiec”, „Najładniejsza stawka w grupie kóz” oraz „Najmłodszy opiekun zwierząt”. Tego dnia przewidziano także finały kulinarnych konkursów i dalszą część pokazów edukacyjnych.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
logo