reklama

Dzień Edukacji Narodowej w Lesku. W Starostwie Powiatowym wręczono nagrody [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Dzień Edukacji Narodowej w Lesku. W Starostwie Powiatowym wręczono nagrody [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
17
zdjęć

Dzień Edukacji Narodowej w Lesku | foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook
Powiat leskiDzień Edukacji Narodowej to czas, kiedy doceniamy trud i zaangażowanie nauczycieli, którzy każdego dnia kształtują umysły i serca młodego pokolenia. W powiecie leskim święto to uczczono w sposób szczególny – podczas spotkania w starostwie wręczono nagrody i wyróżnienia dla nauczycieli oraz dyrektorów placówek oświatowych. Starosta Wojciech Stelmach wyraził uznanie dla ich pracy, zapowiadając jednocześnie nowe podejście do świętowania tego ważnego dnia w przyszłości.
reklama

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela, jest okazją do wyrażenia wdzięczności dla pedagogów, którzy codziennie kształcą i wspierają młodzież w ich edukacyjnym i życiowym rozwoju. To dzień, w którym uwagę zwraca się na pracę tych, którzy kształtują przyszłe pokolenia, ale również na wyzwania, jakie stają przed systemem edukacji. Podczas uroczystości, która miała miejsce w Starostwie Powiatowym w Lesku, starosta Wojciech Stelmach podkreślił znaczenie pracy nauczycieli.

Zawód nauczyciela to nie tylko wyzwanie, ale także swoista misja. To profesja, która wymaga nieustannego zaangażowania i poświęcenia. Obserwując ich codzienną pracę od dłuższego czasu, coraz częściej dostrzegam, że ich wysiłek nie zawsze jest w pełni doceniany

reklama

– powiedział Wojciech Stelmach, wyrażając uznanie dla wysiłków wkładanych przez pedagogów w codzienną pracę.

Docenienie wkładu w rozwój młodzieży

Podczas spotkania wręczono nagrody dla wyróżniających się nauczycieli. Starosta Wojciech Stelmach osobiście uhonorował pięciu pedagogów: Bernarda Barana, Jolantę Rymarowicz, Monikę Słotwińską-Wilk, Beatę Wydrych oraz Renatę Dobrowolską. Ponadto, wicestarosta Wiesław Kuzio wręczył listy gratulacyjne dla dyrektorów placówek edukacyjnych, w tym Anny Ceparskiej-Bąbel, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Andersa w Lesku; Romana Wilińskiego, dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku; Moniki Kruk, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lesku; Tomasza Sroczyńskiego, dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych oraz Anny Dziedzickiej-Mazurkiewicz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lesku.

reklama

Fot. Kamil Mielnikiewicz

Zmiany w obchodach Dnia Nauczyciela

Wojciech Stelmach, patrząc w przyszłość, zapowiedział zmiany w sposobie obchodzenia Dnia Edukacji Narodowej. W jego wizji, uroczystości mają być bardziej otwarte i odbywać się bezpośrednio w szkołach, gdzie na co dzień pracują nauczyciele.

Chciałbym, aby Dzień Edukacji Narodowej każdego roku obchodzić wspólnie z wyróżnionymi nauczycielami i dyrektorami. Moim celem jest, aby te uroczystości odbywały się co roku w innej szkole, przy większym udziale społeczności, gdzie podczas akademii będziemy mogli wspólnie uhonorować nauczycieli za ich zasługi

reklama

– powiedział starosta.

Podkreślił również, że zależy mu na tym, aby w proces wyróżniania nauczycieli włączyć uczniów. Jego zdaniem to młodzież, poprzez ankiety lub inne formy oceny, powinna mieć możliwość wskazywania tych nauczycieli, którzy szczególnie się wyróżniają w ich codziennej pracy.

Chcę, aby uczniowie mogli to obserwować na żywo, widząc nauczycieli jako wzorce do naśladowania, osoby, które są doceniane za swoją pracę i zasługi

– dodał Wojciech Stelmach.

Propozycje te spotkały się z entuzjazmem wśród zebranych nauczycieli i dyrektorów. Anna Ceparska-Bąbel, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Lesku, zaproponowała, aby pierwsza uroczystość w nowej formule odbyła się w jej szkole. To krok, który może zbliżyć społeczność szkolną do siebie, podkreślając jednocześnie wagę edukacji w lokalnym środowisku.

Nowe kierunki i rozwój edukacji w Lesku

Podczas spotkania poruszono także kwestię rozwoju oferty edukacyjnej w szkołach powiatu leskiego. W planach jest między innymi utworzenie klasy mundurowej w Zespole Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku. Tego rodzaju inicjatywa ma na celu przyciągnięcie uczniów zainteresowanych pracą w służbach mundurowych i przygotowanie ich do kariery w tym obszarze. Z kolei w Liceum Ogólnokształcącym w Lesku planowane jest uruchomienie profilu sportowego, co ma na celu rozwijanie talentów sportowych i propagowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży. Nowe kierunki, jak podkreślają dyrektorzy, są odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi, którzy coraz częściej szukają alternatywnych ścieżek edukacyjnych.

Spotkanie nauczycieli i dyrektorów w starostwie powiatowym było także doskonałą okazją do refleksji nad tym, jak zmieniała się szkoła na przestrzeni lat. Wielu nauczycieli wspominało swoje własne szkolne doświadczenia, zwracając uwagę na to, jak zmieniła się rola pedagoga i wyzwania związane z nauczaniem. Z biegiem czasu zmieniają się potrzeby uczniów, ale jedno pozostaje niezmienne – zaangażowanie nauczycieli w edukację młodych pokoleń.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama