reklama

Kąpielisko „Biała Flota” w Solinie. Jest najnowszy komunikat dotyczący jakości wody

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook/Bieszczadzkie WOPR

Kąpielisko „Biała Flota” w Solinie. Jest najnowszy komunikat dotyczący jakości wody - Zdjęcie główne

"Biała Flota" w Solinie | foto Facebook/Bieszczadzkie WOPR

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Jezioro Solińskie i okolicePo kilku dniach, kąpielisko przy Białej Flocie w Solinie nad Jeziorem Solińskim znów jest dostępne dla mieszkańców i turystów. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny dla powiatów bieszczadzkiego i leskiego w Ustrzykach Dolnych poinformował, że na podstawie wyników badania próbek wody pobranych 25 lipca 2024 roku, woda w kąpielisku spełnia obowiązujące normy jakościowe. Tym samym, tymczasowy zakaz kąpieli został odwołany.
reklama

Decyzja o zamknięciu kąpieliska została podjęta po tym, jak badania jakości wody przeprowadzone przez Laboratorium Higieny Komunalnej WSSE w Rzeszowie wykazały przekroczenie dopuszczalnych poziomów bakterii Escherichia coli. Wyniki te, wskazujące na zagrożenie zdrowotne dla użytkowników wody, spowodowały natychmiastowe wykluczenie możliwości kąpieli na kąpielisku „Biała Flota” w Solinie. Mieszkańcy i turyści musieli zrezygnować z korzystania z tego popularnego miejsca rekreacji, dopóki jakość wody nie została poprawiona i ponownie zatwierdzona przez sanepid.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny dla powiatów bieszczadzkiego i leskiego w Ustrzykach Dolnych informuje, że na podstawie wyników badania próbek wody pobranych 25 lipca 2024 roku, woda w kąpielisku "Biała Flota" na Zalewie Solińskim - Góra Jawor jest zdatna do kąpieli. Tym samym, tymczasowy zakaz kąpieli został odwołany

reklama

- poinformował w komunikacie Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Polańczyku.

Kąpielisko przy „Białej Flocie” jest jednym z dwóch oficjalnych kąpielisk nad Jeziorem Solińskim, obok kąpieliska „Patelnia” w Polańczyku, które pozostawało otwarte podczas całego okresu zamknięcia „Białej Floty”. Alternatywnie, turyści mogli korzystać z miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, takich jak „Cypel” w Polańczyku oraz „Zielona Plaża” w Zawozie. Pomimo że te miejsca nie są formalnie uznawane za kąpieliska, funkcjonują tam dyżury ratowników Bieszczadzkiej Grupy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

reklama

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama