Reklama

Reklama

Jezioro Solińskie i Bieszczady z nowej perspektywy. Za nami oficjalne otwarcie kolei gondolowej w Solinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Jezioro Solińskie i okolice

Reklama

Na ten moment czekało wielu. Po ponad roku, oficjalnie otwarto nowy ośrodek Polskich Kolei Linowych w Solinie. Od teraz każdy zainteresowany będzie mógł zobaczyć Jezioro Solińskie i Bieszczady z perspektywy wagonika kolei gondolowej. "To historyczny moment" - poskreślał Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Widokowa kolej linowa w Solinie jest szczególną w skali kraju atrakcją, nie tylko pod względem turystycznym, ale również technologicznym. To niepowtarzalny sposób, by móc podziwiać Jezioro Solińskie i bieszczadzkie krajobrazy.

To historyczny moment dla Grupy PKL. Tak jak 85-lat temu spełniały się marzenia związane z powstaniem kolei na Kasprowy Wierch, tak dzisiaj jesteśmy świadkami realizacji inwestycji wpisującej się w oczekiwania turystów odwiedzających Bieszczady, jak i okolicznych mieszkańców. Zapraszamy wszystkich do naszego nowego ośrodka. Kolej na Solinę!

– mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

[Best_Wordpress_Gallery id="665" gal_title="Gondole w Solinie"] Jak zauważył Adam Piątkowski, od teraz turystyka w Bieszczadach zyskała nową jakość. Możemy zanurzyć się w krajobrazie Bieszczadów, żeby się wyciszyć, ale także oglądać tę ciekawą i piękną perspektywę z wagonika kolei.

Nowa atrakcja turystyczna

Bieszczady są zawsze dobrym pomysłem, zarówno na weekend, jak i na dłuższy urlop. Góry te warto zobaczyć nie tylko ze względu na niepowtarzalną przyrodę, ale również z powodu nowej atrakcji turystycznej pozwalającej poznać je z zupełnie nowej perspektywy.

Kolej gondolowa przebiegająca nad solińską zaporą pozwala podziwiać spektakularne widoki na krajobrazy Bieszczadów, w tym na tutejsze połoniny. Wagonikiem kolei PKL ze stacji początkowej Plasza docieramy wprost na Górę Jawor, gdzie z wieży widokowej oraz tarasu można zobaczyć pokonaną trasę koleją linową, monumentalną zaporę, Jezioro Solińskie, Zalew Myczkowiecki, a także okoliczne miejscowości należące do gminy Solina i nie tylko. Przy górnej stacji kolei gondolowej na turystów czeka także sporo atrakcji, między innymi kawiarnia, restauracja oraz przeszklony chodnik, tak zwany skywalk, na którym można bezpiecznie wyjść poza zarys wieży widokowej, by zrobić sobie spektakularne zdjęcie.

Warto nadmienić, że wagoniki przystosowano także dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pasażerowie korzystający z przejazdu koleją, mają zapewnione komfortowe wsiadanie i wysiadanie. Gondole w stacjach zwalniają do prędkości 0,2 m/s.

Ile zapłacimy za bilet?

Za bilet na półtorakilometrową podróż koleją widokową PKL Solina – ze stacji dolnej Plasza do stacji górnej na Górze Jawor (góra/dół) – kupiony w sklepie internetowym zapłacimy 32 zł (ulgowy) oraz 39 zł (normalny).

W cenniku znajdziemy dodatkowe propozycje ze zniżką dla rodzin oraz preferencyjne propozycje cen atrakcji oferowanych w pakietach. Emocje oraz urlopowy czas najlepiej dzielić z bliskimi, dlatego PKL oferuje w cenniku bilet rodzinny tzw. 2+1 na przejazd koleją (góra/dół), który zakupimy w atrakcyjnej cenie 99 zł oraz bilet rodzinny 2+2 w cenie 119 zł.

Wstęp na wieżę widokową, z której zobaczymy spektakularne widoki panoramy bieszczadzkiej i Jezioro Solińskie oraz odpoczniemy w Kawiarni Widokowej to wydatek na poziomie 10 zł (bilet ulgowy) i 15 zł (bilet normalny).

We wszystkich ośrodkach PKL dzieci do 4 roku życia korzystają z wszystkich usług bezpłatnie, bilety ulgowe przysługują: dzieciom do 16 roku życia, seniorom po 65 roku życia, studentom do 26 roku życia, osobom niepełnosprawnym oraz opiekunom grup. W ośrodku dodatkowo honorowana jest Karta Dużej Rodziny.

Inwestycja budowy kolei gondolowej w Solinie wraz z całą infrastrukturą trwała ponad rok, a jej koszt to 110 milionów złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE