Festiwal rozpocznie projekt edukacyjny „Wielka historia małego fletu” czyli lekcja edukacyjno-artystyczna połączona z koncertem zatytułowanym „Podróż przez średniowiecze”. Celem jest przybliżenie historii instrumentów dętych różnego rodzaju fletów od średniowiecznych po współczesne dla dzieci i młodzieży nie związanych ze szkołą artystyczną. Atrakcją dla uczniów będzie muzyka wykonywana na żywo, zgodnie ze średniowieczną i wczesnorenesansową praktyką przez solowy instrument dęty z akompaniamentem perkusyjnym.
Prowadzenie i kierownictwo artystyczne: dr hab. Marek Nahajowski, prof. AM w Łodzi, który zagra na średniowiecznych i renesansowych instrumentach dętych. Towarzyszyć będzie Justyna Wójcikowska – flety oraz instrumenty perkusyjne.
Partner projektu: Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. w Lesku
Współorganizator wydarzenia – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu
Po południu tego samego dnia o godz. 17.50 Wielka historia małego fletu cz. II - lekcja artystyczno-edukacyjna połączona z prezentacją instrumentów odbędzie się w siedzibie Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. w Lesku. Prowadzenie: dr hab. Marek Nahajowski, prof. Akademii Muzycznej w Łodzi (flecista i teoretyk muzyki). Całość projektu edukacyjnego zwieńczy koncert o godz. 18.30 „The Division Flute”
W programie wirtuozowskie wariacje oparte na popularnych ówcześnie schematach harmonicznych, zaczerpnięte ze słynnego zbioru The Division Flute (1706) oraz krótki wykład z pokazem historycznych instrumentów - barokowych fletów podłużnych i klawesynu.
Wystąpią: Justyna Wójcikowska, Marek Nahajowski – flety podłużne, instrumenty perkusyjne Patrycja Domagalska-Kałuża – klawesyn
Kolejne koncerty festiwalowe odbędą się:
15 czerwca 2024 o godz. 17.00 – Koncert „Rękopisy tarnowskie” Muzeum Historyczne – Pałac w Dukli
W programie: Koncerty fletowe J.J. Quantza oraz sonata skrzypcowa F. Catanea.
Wystąpi zespół muzyki dawnej Musarion.
16 czerwca 2024 o godz. 12.00 Koncert „Salve Regina” Kościół p.w. NMP Królowej Polski w Korczynie
W programie: J. S. Bach, G.F. Handel
Wystąpi zespół muzyki dawnej Filatura di Musica.
Partnerzy projektu: Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. w Lesku, Muzeum Historyczne – Pałac w Dukli,
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu
Kierownictwo artystyczne: dr hab. Marek Nahajowski, dr Judyta Tupczyńska
Koordynacja merytoryczna: Patrycja Domagalska-Kałuża.
Dofinansowano z budżetu województwa podkarpackiego. Wstęp wolny!
źródło: Materiał organizatora
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.