reklama

Festiwal Natchnieni Bieszczadem. Święto muzyki w samym sercu Bieszczadów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Festiwal Natchnieni Bieszczadem. Święto muzyki w samym sercu Bieszczadów [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
187
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
ImprezyW samym sercu Bieszczad, w malowniczej miejscowości Cisna, trwa jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych regionu – Festiwal Natchnieni Bieszczadem. To wyjątkowa okazja, by przez kilka dni zanurzyć się w magiczny świat muzyki, sztuki i przyrody. Tegoroczna edycja, która odbywa się od 22 do 25 sierpnia, przyciągnęła tłumy turystów, miłośników gór i mieszkańców regionu, którzy wspólnie celebrują bieszczadzkiego ducha.
reklama

Festiwal rozpoczął się już w czwartek, 22 sierpnia, a atmosferę rozgrzało wyjątkowe spotkanie przy ognisku, gdzie uczestnicy mogli wspólnie śpiewać, recytować poezję i dzielić się opowieściami. To niezwykłe wydarzenie, które od lat jest nieodłącznym elementem festiwalu, ponownie zgromadziło wokół ognia ludzi o różnych pasjach i doświadczeniach, łącząc ich w bieszczadzkiej wspólnocie. Piątkowy wieczór przyniósł ze sobą prawdziwą muzyczną ucztę. Na scenie pojawił się zespół Dżem – legenda polskiego bluesa. Pod przewodnictwem Sebastiana Riedla, syna charyzmatycznego Ryszarda Riedla, Dżem zaprezentował swoje największe hity, takie jak „Wehikuł czasu”, „Czerwony jak cegła” i „Sen o Victorii”. Było to magiczne przeżycie dla wszystkich fanów, którzy mieli okazję usłyszeć te kultowe utwory na żywo w wyjątkowej scenerii Bieszczad. Oprócz Dżemu festiwalowicze mogli posłuchać koncertów odbywających się w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Turystycznej, następnie na scenie pojawili się: Mariusz Dziob, Zespół „Dwie Drogi”, Marek Pieniążek MP50, Zbyszek Rolniczak, Agata Rymarowicz, Szymon Zieliński, Grzane Wino, Karczmarze i Żmije.

reklama

Sobota, 24 sierpnia, przyniosła kolejne emocje. Już od rana Cisna ożyła dzięki jarmarkowi rękodzieła i produktów regionalnych, który miał swój początek już o godzinie 10:00. To doskonała okazja, by nabyć unikalne pamiątki, poznać lokalnych rzemieślników i zasmakować w bieszczadzkich specjałach. Jednak to, na co wszyscy czekają, to wieczorne koncerty, na czele z występem zespołu KSU – legendy bieszczadzkiego punk rocka. Pod przewodnictwem Eugeniusza „Siczki” Olejarczyka, zespół zaprezentuje swoje klasyczne utwory oraz nowe kompozycje, przypominając o swojej nierozerwalnej więzi z Bieszczadami. Dla fanów rocka i punku to niezapomniane przeżycie, które odbędzie się w jednej z najbardziej autentycznych scenerii, jakie można sobie wyobrazić. Ponadto wystąpi Patryk Paśko, Zespół Ballabard, Zespół Na Gapę, Maciej Yooźwik, Zespół Pod Wiatr, Piotr „Rogalik” Rogala, Wolna Grupa Bukowina, Ania i Tomek Trust, Zespół Bimbronauci, Muszkieterowie, czyli Grzegorz „Kowal” Michalik, Jerzy Krupa i Paweł Lewandowski, Grzegorz Barć oraz Gerard Magnus Band.

reklama

Festiwal pełen atrakcji

Festiwal Natchnieni Bieszczadem to jednak nie tylko koncerty. Organizatorzy zadbali o bogaty program, który zaspokoi różnorodne gusta i zainteresowania. Oprócz jarmarku, uczestnicy mogą wziąć udział w licznych warsztatach bieszczadzkiego rzemiosła, które oferują unikalną możliwość poznania tradycji i kultury regionu. Wystawy fotografii i pokazy rzeźbiarstwa to kolejne punkty programu, które pozwalają zanurzyć się w bieszczadzkiej sztuce. Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach festiwalu. Dla dzieci przygotowano specjalną strefę animacji, gdzie czekają na nie konkursy, gry i zabawy, pokazy iluzji, a nawet nocne wyświetlanie bajek. To doskonała okazja, by całe rodziny mogły wspólnie cieszyć się festiwalowym klimatem. Sobota przynosi także sportowe emocje. W ramach festiwalu odbywa się Bieszczadzki Rajd Pieszy – Maraton Pieszy od świtu do zmierzchu. To wyzwanie dla śmiałków, którzy chcą zmierzyć się z wymagającym bieszczadzkim terenem i doświadczyć prawdziwej przygody.

reklama

Festiwal Natchnieni Bieszczadem to także wydarzenie o charakterze charytatywnym. W tym roku organizatorzy prowadzą zbiórkę na rzecz Zdzisława Pękalskiego – artysty bieszczadzkiego i jego rodziny. To gest solidarności z lokalną społecznością, który pokazuje, że festiwal jest czymś więcej niż tylko rozrywką. To wyraz wsparcia i współczucia dla tych, którzy na co dzień tworzą bieszczadzki krajobraz kulturowy.

Festiwal potrwa do niedzieli, 25 sierpnia, kiedy to nastąpi uroczyste zakończenie z odsłonięciem pomnika słynnego „Majstra Biedy” – postaci, która stała się symbolem bieszczadzkiego wolnomyślicielstwa i niezależności. To wydarzenie z pewnością przyciągnie tłumy, które będą chciały uczestniczyć w tej wyjątkowej chwili.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama