reklama

Dzień Drwala w Bukowcu. Impreza pod znakiem sukcesu i niezapomnianych emocji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Dzień Drwala w Bukowcu. Impreza pod znakiem sukcesu i niezapomnianych emocji [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
112
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
ImprezyW miejscowości Bukowiec w gminie Solina, odbył się długo wyczekiwany Dzień Drwala. Wydarzenie przyciągnęło tłumy zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów, którzy korzystając z urlopu, odwiedzili Bieszczady. Impreza miała miejsce na Zielonej Plaży, znajdującej się przy popularnym szlaku komunikacyjnym, co dodatkowo zwiększyło jej dostępność i zainteresowanie.
reklama

Dzień Drwala w Bukowcu minął pod znakiem wielkiego sukcesu. Dzięki różnorodnym atrakcjom, bogatemu programowi i doskonałej organizacji, wydarzenie to przyciągnęło ogromną frekwencję i dostarczyło uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Była to doskonała okazja, aby docenić trud pracy drwali i cieszyć się urokami lata w otoczeniu zieleni.

Przygotowano wiele atrakcji

Dzień Drwala obfitował w różnorodne atrakcje, które zachwyciły uczestników niezależnie od wieku. Liczne stoiska oferowały zabawki, słodkie przekąski, potrawy przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz strażaków z OSP Bukowiec, w tym kiełbasę z grilla, pierogi, bigos, gołąbki i różne ciasta. Miłośnicy kulinariów mieli okazję odwiedzić też punkt Raclette Show, gdzie prezentowano tradycyjne potrawy z użyciem sera, co dla wielu stanowiło prawdziwą gratkę. Na miejscu znajdowało się również edukacyjne stoisko Nadleśnictwa Baligród, przy którym leśnicy z ogromną pasją i zaangażowaniem opowiadali o lasach i ich mieszkańcach, prezentując również rekwizyty.

reklama

Dla dzieci przewidziano dmuchańce, ściankę wspinaczkową oraz mini gokarty. Największą sensacją była możliwość wzlotu balonem na kilkanaście metrów, co przyciągnęło zarówno młodszych, jak i starszych gości.

Oficjalne otwarcie Dnia Drwala w Bukowcu

Plac i większość atrakcji była dostępna dla wszystkich już we wczesnych godzinach popołudniowych, jednak oficjalnie całe wydarzenie rozpoczęto po 16:00. Wielkiego otwarcia dokonali: Adam Piątkowski, wójt gminy Solina; Krzysztof Pecka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Polańczyku, Mateusz Wronowski, radny Rady Gminy Solina z miejscowości Bukowiec; Mirosława Wronowska, sołtys wsi Bukowiec; Bożena Wisła, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich oraz Zbigniew Kinal, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowcu.

reklama

To wydarzenie, które pokazuje, jak ważna jest współpraca z innymi instytucjami i stowarzyszeniami. Daje to naprawdę wymierne efekty

– podkreślił dyrektor Krzysztof Pecka, dla którego był to jubileusz, bowiem poprowadził Dzień Drwala już po raz dziesiąty.

Wójt Adam Piątkowski zwrócił szczególną uwagę na znaczenie imprezy jaką jest Dzień Drwala. W swoim wystąpieniu podkreślił, że tego typu wydarzenie doskonale odzwierciedla specyfikę i charakter regionu. Jest to szczególnie ważne, ponieważ znaczna część lokalnej społeczności jest związana zawodowo z pracą w lasach. Ponadto gospodarz gminy Solina wraz z pozostałymi przywitał wszystkich – licznie zgromadzonych – uczestników życząc im doskonałej zabawy.

reklama

Po uroczystych przemówieniach rozpoczęła się seria konkurencji, które były główną atrakcją tego dnia.

Emocjonujące konkurencje

Konkurencje Dnia Drwala wzbudziły ogromne zainteresowanie zarówno wśród uczestników, jak i publiczności. Wśród rywalizacji znalazły się między innymi rzut metrówką, siłowanie na rękę, rżnięcie piłą moja-twoja, toczenie opony, wbijanie gwoździ, dojenie krowy, sztafeta piwna, przeciąganie liny, Bieg Drwala oraz Bieg Cypiska skierowany do najmłodszych. Każda z tych konkurencji nawiązywała do codziennej pracy drwali, ukazując ich siłę fizyczną i umiejętności techniczne. Uwagę widzów przykuwała każda rywalizacja, a niektóre z nich były naprawdę zacięte i o zwycięstwie decydowały milimetry. Tak było chociażby przy siłowaniu się na rękę, gdzie ostatecznie w finale Dawida Dygonia pokonał Krzysztof Wasylewicz z Terki, który ma na swoim trzecie miejsce w Polsce w zawodach do lat 18 w tym sporcie. Niemniej ciekawie było w konkurencji rżnięcia piłą moja-twoja, w której najlepszy okazał się duet w składzie Henryk Lorenc i Stanisław Sidorski. Emocji nie brakowało również wśród pań. W rywalizacji wbijania trzech gwoździ na czas pierwsze miejsca zajęła Sylwia Wisła z Nysy, drugie Ewa Mścisz z Racławic, z kolei na najniższym stopniu podium stanęła Weronika Wronowska z Bukowca.

Wszystkie zmagania były pełne emocji i rywalizacji, a Krzysztof Pecka, prowadzący imprezę, swoimi komentarzami wzbudzał jeszcze większe emocje i zaciekawienie publiczności. Najlepszym zawodnikom i zawodniczkom wręczono oczywiście bardzo wartościowe nagrody.

Wieczorne zakończenie z muzyką

Wieczorem uczestnicy bawili się na zabawie tanecznej. DJ BeatSteR zapewnił muzyczne tło, które porwało do tańca wszystkich obecnych.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama