reklama
reklama

Dzień Drwala w Bukowcu. Impreza pod znakiem sukcesu i niezapomnianych emocji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Dzień Drwala w Bukowcu. Impreza pod znakiem sukcesu i niezapomnianych emocji [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
112
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
ImprezyW miejscowości Bukowiec w gminie Solina, odbył się długo wyczekiwany Dzień Drwala. Wydarzenie przyciągnęło tłumy zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów, którzy korzystając z urlopu, odwiedzili Bieszczady. Impreza miała miejsce na Zielonej Plaży, znajdującej się przy popularnym szlaku komunikacyjnym, co dodatkowo zwiększyło jej dostępność i zainteresowanie.
reklama

Dzień Drwala w Bukowcu minął pod znakiem wielkiego sukcesu. Dzięki różnorodnym atrakcjom, bogatemu programowi i doskonałej organizacji, wydarzenie to przyciągnęło ogromną frekwencję i dostarczyło uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Była to doskonała okazja, aby docenić trud pracy drwali i cieszyć się urokami lata w otoczeniu zieleni.

Przygotowano wiele atrakcji

Dzień Drwala obfitował w różnorodne atrakcje, które zachwyciły uczestników niezależnie od wieku. Liczne stoiska oferowały zabawki, słodkie przekąski, potrawy przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz strażaków z OSP Bukowiec, w tym kiełbasę z grilla, pierogi, bigos, gołąbki i różne ciasta. Miłośnicy kulinariów mieli okazję odwiedzić też punkt Raclette Show, gdzie prezentowano tradycyjne potrawy z użyciem sera, co dla wielu stanowiło prawdziwą gratkę. Na miejscu znajdowało się również edukacyjne stoisko Nadleśnictwa Baligród, przy którym leśnicy z ogromną pasją i zaangażowaniem opowiadali o lasach i ich mieszkańcach, prezentując również rekwizyty.

Dla dzieci przewidziano dmuchańce, ściankę wspinaczkową oraz mini gokarty. Największą sensacją była możliwość wzlotu balonem na kilkanaście metrów, co przyciągnęło zarówno młodszych, jak i starszych gości.

Oficjalne otwarcie Dnia Drwala w Bukowcu

Plac i większość atrakcji była dostępna dla wszystkich już we wczesnych godzinach popołudniowych, jednak oficjalnie całe wydarzenie rozpoczęto po 16:00. Wielkiego otwarcia dokonali: Adam Piątkowski, wójt gminy Solina; Krzysztof Pecka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Polańczyku, Mateusz Wronowski, radny Rady Gminy Solina z miejscowości Bukowiec; Mirosława Wronowska, sołtys wsi Bukowiec; Bożena Wisła, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich oraz Zbigniew Kinal, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowcu.

To wydarzenie, które pokazuje, jak ważna jest współpraca z innymi instytucjami i stowarzyszeniami. Daje to naprawdę wymierne efekty

– podkreślił dyrektor Krzysztof Pecka, dla którego był to jubileusz, bowiem poprowadził Dzień Drwala już po raz dziesiąty.

Wójt Adam Piątkowski zwrócił szczególną uwagę na znaczenie imprezy jaką jest Dzień Drwala. W swoim wystąpieniu podkreślił, że tego typu wydarzenie doskonale odzwierciedla specyfikę i charakter regionu. Jest to szczególnie ważne, ponieważ znaczna część lokalnej społeczności jest związana zawodowo z pracą w lasach. Ponadto gospodarz gminy Solina wraz z pozostałymi przywitał wszystkich – licznie zgromadzonych – uczestników życząc im doskonałej zabawy.

Po uroczystych przemówieniach rozpoczęła się seria konkurencji, które były główną atrakcją tego dnia.

Emocjonujące konkurencje

Konkurencje Dnia Drwala wzbudziły ogromne zainteresowanie zarówno wśród uczestników, jak i publiczności. Wśród rywalizacji znalazły się między innymi rzut metrówką, siłowanie na rękę, rżnięcie piłą moja-twoja, toczenie opony, wbijanie gwoździ, dojenie krowy, sztafeta piwna, przeciąganie liny, Bieg Drwala oraz Bieg Cypiska skierowany do najmłodszych. Każda z tych konkurencji nawiązywała do codziennej pracy drwali, ukazując ich siłę fizyczną i umiejętności techniczne. Uwagę widzów przykuwała każda rywalizacja, a niektóre z nich były naprawdę zacięte i o zwycięstwie decydowały milimetry. Tak było chociażby przy siłowaniu się na rękę, gdzie ostatecznie w finale Dawida Dygonia pokonał Krzysztof Wasylewicz z Terki, który ma na swoim trzecie miejsce w Polsce w zawodach do lat 18 w tym sporcie. Niemniej ciekawie było w konkurencji rżnięcia piłą moja-twoja, w której najlepszy okazał się duet w składzie Henryk Lorenc i Stanisław Sidorski. Emocji nie brakowało również wśród pań. W rywalizacji wbijania trzech gwoździ na czas pierwsze miejsca zajęła Sylwia Wisła z Nysy, drugie Ewa Mścisz z Racławic, z kolei na najniższym stopniu podium stanęła Weronika Wronowska z Bukowca.

Wszystkie zmagania były pełne emocji i rywalizacji, a Krzysztof Pecka, prowadzący imprezę, swoimi komentarzami wzbudzał jeszcze większe emocje i zaciekawienie publiczności. Najlepszym zawodnikom i zawodniczkom wręczono oczywiście bardzo wartościowe nagrody.

Wieczorne zakończenie z muzyką

Wieczorem uczestnicy bawili się na zabawie tanecznej. DJ BeatSteR zapewnił muzyczne tło, które porwało do tańca wszystkich obecnych.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama