reklama

Deszcz nie przeszkodził w świętowaniu. Festiwal Kultury Karpat w Cisnej za nami [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Deszcz nie przeszkodził w świętowaniu. Festiwal Kultury Karpat w Cisnej za nami [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
33
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
ImprezyPomimo deszczowej aury, II Festiwal Kultury Karpat w Cisnej odbył się zgodnie z planem. Zgromadzeni goście nie dali się zniechęcić pogodzie i bawili się znakomicie, ciesząc się bogactwem tradycji i różnorodnością kultury regionu.
reklama

W miniony weekend amfiteatr w centrum Cisnej był miejscem karpackiej kultury podczas II Festiwalu Kultury Karpat. Deszcz nie zdołał pokrzyżować planów organizatorów, a mieszkańcy oraz turyści, którzy zdecydowali się uczestniczyć w wydarzeniu, mieli okazję zanurzyć się w świat regionalnych tradycji, rękodzieła i muzyki. Festiwal okazał się dniem pełnym artystycznych i kulinarnych atrakcji, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Fot. Centrum Informacji Turystycznej w Cisnej

reklama

Warsztaty z duszą Karpat

Jednym z głównych elementów festiwalu były tradycyjne warsztaty, które przyciągnęły uczestników pragnących poznać tajniki karpackiego rzemiosła. Warsztaty garncarskie, prowadzone przez Zbigniewa Przytulskiego, okazały się bardzo ciekawe – uczestnicy mogli spróbować swoich sił w tworzeniu glinianych naczyń, odkrywając, jak dawniej powstawały codzienne przedmioty. Warsztaty etno ceramiki z Anną Pieją i Natalią Długosz przyciągnęły osoby zainteresowane bardziej artystycznym podejściem do ceramiki, które czerpało z tradycji, ale jednocześnie miało nowoczesny wymiar. Wielu uczestników wyraziło też zainteresowanie warsztatami biżuterii karpackiej, prowadzonymi przez Ewelinę „Calineczkę” Matusiak-Wyderkę. Zajęcia te pozwoliły poznać tajemnice tworzenia unikalnych ozdób, inspirowanych kulturą regionu. Muzyczną duszę festiwalu wzbogaciły warsztaty „Uwolnij swój głos i zaśpiewaj pieśni karpackie” z Marceliną Sokół.

reklama

Nie zabrakło również czegoś dla miłośników karpackiej kuchni. Warsztaty pieczenia proziaków, prowadzone przez Karinę Nadolną, przyciągnęły wielu smakoszy chcących nauczyć się przygotowywać tradycyjne bieszczadzkie placki, znane ze swojej prostoty i wyjątkowego smaku.

Fot. Centrum Informacji Turystycznej w Cisnej

Jednym z głównych punktów festiwalu były występy muzyczne, które wypełniły amfiteatr karpackimi dźwiękami. Na scenie zaprezentowały się zespoły Łopienka, Łem MY, Widymo oraz Orkiestra Świętego Mikołaja.

Spotkanie z historią i kulturą

Między występami muzycznymi uczestnicy mieli okazję spotkać się z dr Łukaszem Bajdą, który podczas autorskiego spotkania opowiadał o najważniejszych elementach historii i kultury Bieszczadów. Jego wykład przyciągnął licznych słuchaczy zainteresowanych bogatym dziedzictwem regionu. W ramach festiwalu odbyła się również wystawa „Świat Łemków i Bojków”, zorganizowana przez wydawnictwo Libra. Ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, pozwalając uczestnikom zgłębić wiedzę na temat historii i kultury mniejszości zamieszkujących Karpaty.

reklama

Regionalne smaki

Festiwal to nie tylko muzyka i warsztaty, ale także kulinaria, które stanowiły ważną część wydarzenia. Koła Gospodyń Wiejskich „Smereczanki” ze Smereka oraz Bieszczadzkie Stowarzyszenie „Promyk Nadziei” z Ustrzyk Dolnych serwowały regionalne potrawy

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama