Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

5 października. Spektakl taneczny "Homesick | Sick Home" w Sanockim Domu Kultury

zdjęcie ze strony Sanockiego Domu Kultury

imprezy Sanocki Dom Kultury zaprasza na spektakl taneczny "Homesick | Sick Home". Wystawiony będzie 5 października o godzinie 19:00.

AP

Opublikowano: 12 września 2020 07:06 | Aktualizacja: 12 września 2020 17:07

Spektakl "Homesick | Sick Home" to zaproszenie widzów do rozważań na tematy dotyczące uchodźców, imigrantów oraz wielokulturowości. To próba zobrazowania tych zagadnień poprzez ruch, który jest najbardziej pierwotnym środkiem naszego przekazu.

 

Twórcy spektaklu starają się znaleźć odpowiedzi na niełatwe pytania. Czy istnieje coś takiego jak tożsamość uchodźcy? Czy bycie uchodźcą jest  wyborem? Gdzie znajduje się granica pomiędzy byciem imigrantem, a uchodźcą?

 

Czy chcielibyśmy opuścić swój kraj bez gwarancji, że zdnajdzimy dla siebie bezpieczne miejsce? A jak byśmy się czuli, gdyby się okazało, że znaleźliśmy nowy dom, ale to wcale nie oznacza, że zostaniemy zaakceptowani?

 

Jak zachować równowagę  pomiędzy brakiem asymilacji, a potrzebą zachowania podstaw własnej tożsamości? Czy agresja jest przyczyną czy też skutkiem skutkiem bycia wykluczonym? 

 

Każdy widz sam musi sobie odpowiedzieć na te pytania.

 

 

CZYTAJ TAKŻE:

 

⇒ Co robić jesienią w Bieszczadach?

 

 

 

 

źródło: Sanocki Dom Kultury

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.