Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

2 października. Wieczór autorski w Baligrodzie. Stanisław Kryciński i Zdzisław Skrok

imprezy Stowarzyszenie Baligród Zapisany w Bieszczadzie i Urząd Gminy w Baligrodzie zapraszają na wieczór autorski

Asia Paś

Opublikowano: 29 września 2020 06:00 | Aktualizacja: 29 września 2020 12:31

Bohatermi spotkania  "Nasze odkrywanie Bieszczadów" będą  Stanisław Kryciński i Zdzisław Skrok. Wieczór autorski odbędzie się już w najbliższą sobotę, 2 października o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Baligrodzie.

 

Stanisław Kryciński to nżynier chemik, z zamiłowania historyk, krajoznawca, autor popularnych przewodników turystycznych, opracowań krajoznawczych oraz licznych artykułów i książek. Ostatnie to "Pogórze Przemyskie. Tajemnice doliny Wiaru" i "Pogórze Przemyskie. W krwawym zakolu Sanu".

 


Zobacz także  Wystawę w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku


 

Jest członkiem honorowym Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Warszawie i Towarzystwa Karpackiego. W latach 1983-1999 działał w Społecznej Komisji Opieki nad Zabytkami Sztuki Cerkiewnej przy Towarzystwie Opieki nad Zabytkami.

 

W latach 1980–1986 prowadził sześć dwutygodniowych obozów pod wspólną nazwą "Nadsanie".  Ich uczestnicy prowadzili inwentaryzację krajoznawczą wsi na terenie Pogórza Przemyskiego i Bieszczadów.

 

Zorganizował także piętnaście obozów konserwatorskich, w czasie których uczestnicy odnawiali opuszczone cmentarze na terenach pd-wsch Polski. W 2000 r. wyróżniony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Zdzisław Skrok to  polski archeolog i pisarz. Jest autorem około dwudziestu książek zawierających eseje historyczne i archeologiczne. W 1999 i 2000 r. nadzorował obozy archeologiczne w Berehach Górnych. Obozy te prowadził Stanisław Kryciński.

 

Miłośników Bieszczadów, Beskidu Niskiego i Pogórza Przemyskiego nie może zabraknąć na tym spotkaniu.

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.