Reklama

Reklama

Zapomniana wieś - Zawój [FOTO]

Opublikowano: 7 października 2020 10:00
Autor: AP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

bieszczadzkie-opowiesci Sine Wiry to przepiękne miejsce, w sezonie tętniące życie

Reklama

Widać setki turystów, słychać gwar i śmiech. Jednak niewielu z nich wie o dawnej wsi Zawój. Położona o 2 km dalej wysiedlona wieś ma swój magiczy, niepowtarzalny klimat. Niepozorny drogowskaz na początku wsi wskazuje drogę do ruin cerkwi i cmentarza.

 


Czytaj także Opowieść Jędrusia o przemijaniu


 

Nie ma tam widoków połonin ani szemrzących strumieni. Jest za to Bieszczadzki klimat. Tam do nas mówią drzewa. Na starych krzyżach widzimy jeszcze czytelne inskrypcje tych, którzy życie tam zaczynali i kończyli. Czasem bardzo młodo i bardzo tragiczie.

 

Warto odwiedzic to miejsce posłuchacć co powiedzą drzewa. I swoim przyjsciem odac hołd tym, którzy tam spoczywają. Rosnące drzewa strzegą pamięci tych co zostali. A my pamiętajmy i nie dajmy zapomnieć.

 

Z bieszczadzkim pozdrowieniem

Jędruś Ciupaga

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.