Bieszczadzki Park Narodowy zakończył prace przy nowej kładce na torfowiskach w Tarnawie Niżnej. Przeprowadzone działania z pewnością wpłyną na lepsze zwiedzanie tego miejsca przez turystów.

Jak informuje dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w ramach prac powstała nowa kładka, a także poprawiono stan parkingu. Ponadto dla wszystkich odwiedzających przygotowane jest miejsce z przeznaczeniem do odpoczynku. Wyposażono je w ławostoły, tablice edukacyjne oraz przenośne toalety, również dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. „Obydwie części torfowiska można zwiedzać” – dodaje dyrekcja Parku.

Prace zostały sfinansowane ze środków Funduszu Leśnego oraz własnych Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Spacer w ciszy, spokoju i w zgodzie z naturą

Torfowisko znajdzicie przy drodze do Bukowca, za Tarnawą Niżną. Jest ono największym bieszczadzkim rezerwatem florystyczno-torfowiskowym o imponującej powierzchni około 34 hektarów. Rezerwat utworzono już w 1976 roku, a w 1999 roku stał się on integralną częścią Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Torfowisko składa się z dwóch części obejmujących dwa torfowiska: większe i mniejsze, są one podzielone przez potok i parking.

O torfowiskach przeczytacie więcej pod tym linkiem.

Zdjęcie główne: BdPN