Bieg w sercu Bieszczad

Pierwsza edycja Ultra-Bies Biegi Górskie w sercu Bieszczad odbędzie się w dniach 6-7 maja 2022 roku w Dołżycy oraz Cisnej. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich chętnych biegaczy trasy na czterech różnych dystansach. Najłatwiejsza z nich to „Przebiegły lepszy” o długości 10 kilometrów, kolejno „Niestrudzony San” – 30 kilometrów oraz „Zwodnicza Rusałka” – 44 kilometry. Najbardziej wymagająca i najdłuższa trasa to „Dziarski Czad” licząca 102 kilometry. Biegacze swoją przygodę rozpoczną nad Jeziorem Solińskim, następnie przebiegną przez Górzankę, Kalinówkę, Zdybka i Haworno, charakteryzujące się wyjątkową dla tej okolicy architekturą. Trasa wiedzie ponadto przez Cisną, Żubracze, szczyty Korbani, Łopiennika, Hyrlatej, Dużego Jasła, Dziurkowca czy Paportnej.

Na oficjalnej stronie organizatora biegów zamieszczone zostały dokładne opisy tras. Można je znaleźć pod tym linkiem.

Samozaparcie kluczem do sukcesu

„Kilkanaście miesięcy temu powstał w naszych głowach pomysł, któremu postanowiliśmy dać trochę czasu na dojrzewanie. Idea rosła, naszych głowach kiełkowały pomysły i w końcu pojawiła się nazwa Ultra-Bies. Później spędziliśmy setki godzin na spotkaniach, telefonach, w międzyczasie biegaliśmy po Bieszczadach, aby wyznaczyć dla Was najpiękniejsze trasy między Jeziorem Solińskim a połoninami. W końcu nadszedł dzień, w którym możemy podzielić się z Wami naszym biegowym dziełem” – informują nas szczęśliwi organizatorzy.

Biegi Ultra-Bies to świetny sposób na sprawdzenie wytrzymałości swojego organizmu, poprawę kondycji oraz bieg górski po trasach, które zapierają dech w piersiach.

ZAPISY NA BIEG GÓRSKI ULTRA-BIES