Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego opublikowała cotygodniowy komunikat dotyczący warunków na ścieżkach turystycznych. Wynika z niego, że aktualnie wszystkie odcinki szlaków są drożne.

W górach występuje zróżnicowana pokrywa śnieżna. W zależności od wysokości i ekspozycji utrzymuje się ona w przedziale od 10 do 100 centymetrów. Szlaki w większości są bardzo błotniste, pokryte rozmokniętym śniegiem. Dyrekcja BdPN-u zwraca się z prośbą do turystów wybierający się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną Tarnawa – Dźwiniacz o przechodzenie kładką przy budynku Bazy nad Roztokami. Na tym odcinku można natknąć się na utrudnienia związane z występowaniem po zimie licznych wiatrołomów możliwych do obejścia. Drzewa będą sukcesywnie usuwane.

Fot. Marek Jurek

Wybierając się na szlaki zachowajcie rozwagę, dostosujcie trasę do swoich możliwości. Pamiętajcie, że w górach może nastąpić nagłe załamanie pogody i trzeba być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia, a na terenie Parku wędrujemy wyłącznie po wyznaczonych szlakach

– przypominają pracownicy i dyrekcja BdPN-u.

Zdjęcie główne: Marek Jurek