Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Punkt widokowy na Przełęczy Bukowskiej

Punkt widokowy na Przełęczy Bukowskiej - w tle ukraińska część Bieszzcadów | foto BdPN

atrakcje-turystyczne Wybierając czerwony szlak górski z Wołosatego na Halicz warto zatrzymać się po drodze na Przełęczy Bukowskiej. Z usytuowanego tam punktu widokowego możemy zaobserwować ukraińską część przełęczy.

Kamil Mielnikiewicz

Opublikowano: 6 sierpnia 2020 12:23 | Aktualizacja: 12 sierpnia 2020 09:12

Wędrówkę rozpoczynamy w Wołosatem. Po nabyciu biletu wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego ruszamy szlakiem czerwonym w kierunku Halicza. Początek trasy jest mało wymagający, ale bardzo malowniczy. Po lewej stronie możemy zobaczyć panoramę Szerokiego Wierchu, Przełęczy pod Tarnicą oraz samej Tarnicy – najwyższego punktu po polskiej stronie Bieszczadów

 

Po ponad dwu godzinnym marszu docieramy na Przełęcz Bukowską (1127 m n.p.m.). Tam znajduje się punkt widokowy z którego rozciąga się widok na Ukrainę i ukraińską część Bieszczadów.

 

W tym miejscu mieści się znak „Granica państwa”. Pamiętajmy, że przekroczenie tej tablicy i robienie sobie obok niej zdjęć może zakończyć się mandatem.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.