Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nowa wystawa w Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków w Myczkowie

atrakcje-turystyczne Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków w w Myczkowie gromadzi i wystawia pamiątki kultury dawnych mieszkańców Bieszczadów.

Asia Paś

Opublikowano: 10 września 2020 15:58 | Aktualizacja: 10 września 2020 16:07

Już w latach siedemdziesiatych XX wieku pasja gromadzenia śladów przeszłości Myczkowa i jego okolicy przyczyniła się do powstania prywatnych zbiorów obecnego kustosza muzeum Stanisława Drozda.

 

Oficjalne Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków zostało otwarte w maju 2013 roku. W jego zbiorach  zobaczymy między innymi ludowe stroje bojkowskie, stroje polskiej szlachty i dokumenty. A także przedmioty  używane w gospodarstwie domowym i narzędzia wykorzystywane w pracy na roli.

 

Najnowsza wystawa powstała z inicjatywy Pana Jana Joniaka. A związana jest z "Bieszczadzką Atlantydą" czyli Soliną. Na wystawie zobaczymy  fotografie wykonanane przez Rodzinę Państwa Koncewiczów. Zdjęcia pochodzą z czasów, gdy jeszcze nie było zapory. Zobaczymy na nich mieszkańców Soliny i okolic.

 

O terminie otwarcia wystawy przeczytamy na stronie muzeum.

 

ZOBACZ TAKŻE:

 

⇒ Zawsze atrakcyjne Sine Wiry

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.