Reklama

Reklama

Czekoladowe atrakcje po drodze w Bieszczady

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Atrakcje turystyczne Bieszczady stanowią jedną z najpopularniejszych destynacji wakacyjnych. W tym regionie znajdziemy piękne widoki, różnorodne trasy wycieczkowe, jeziora i pagórki oraz spokój. To idealne miejsce na odpoczynek. Jednak na spragnionych zwiedzania czeka także wiele atrakcji poza wędrówkami i kontemplowaniem natury. Na wszystkich łasuchów i nie tylko czeka Pijalnia Czekolady M. Pelczar Chocolatier.

Pijalnia Czekolady M. Pelczar Chocolatier: Gdzie się znajduje?

Do Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier założonej przez wybitnego cukiernika, będącego Mistrzem Polski Cukierników, Mirosława Pelczara można wybrać się po drodze w Bieszczady. Jednak znacznie bardziej warto poświęcić więcej czasu na odwiedziny w takim miejscu, ponieważ znajdziemy tu wiele atrakcji i słodkich pyszności do spróbowania.

Do wyboru mamy trzy dogodne lokalizacje. Pierwsza Fabryka Czekolady znajduje się w Korczynie. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20, natomiast w weekendy od 9 do 21.

Drugi lokal znajduje się w Sanoku i funkcjonuje w takich samych godzinach, co ten w Korczynie. Czekoladowa pijalnia czynna jest w dni robocze od 9 do 20, zaś w weekend do godziny 21.

Największa Fabryka Czekolady położona jest w Rzeszowie. Lokal znajduje się w Millenium Hall. Tym, co wyróżnia obiekt poza wielkością są także godziny otwarcia - pijalnia jest czynna codziennie od godziny 10 do 21. Otwarta jest w dni robocze, weekendy oraz niedziele niehandlowe w tych samych godzinach.

Bieszczady i Fabryka Czekolady: Atrakcje

W Pijalniach Czekolady M. Pelczar Chocolatier dostępny jest szeroki wachlarz atrakcji dla dzieci i dorosłych. W bogatej ofercie znajdziemy wycieczki po Pijalni Czekolady oraz warsztaty kreatywne dla grup zorganizowanych. W każdym z trzech lokali dostępny jest symulator wzrostu drzewa kakaowca, czekoladowy obraz z miejscowymi atrakcjami, a także ziarna kakaowca z różnych zakątków świata. W Korczynie zobaczymy także jedyne w kraju drzewo kakaowca o wysokości około 3 metrów. W lokalach goście mogą skorzystać z automatu do wybijania pamiątkowych monet, fotobudki w kształcie robota oraz maszyny do komponowania własnej tabliczki czekolady.

 

 

Poza tym, każda z Pijalni Czekolady ma swoje wyjątkowe atrakcje, jak Czekoladową Aleję Gwiazd, kino 3D czy największy zegar z czekolady w Polsce w Korczynie. W Sanoku na odwiedzających czeka największa fontanna czekolady oraz czekoladowa studnia bez dna. W tym miejscu dostępne są także klimatyczne pokoje, jak pokój VIP czy pokój sejf. W tym drugim można rozwiązać zagadkę, za co przewidziano atrakcyjne nagrody. Na koniec w rzeszowskiej Fabryce Czekolady można zobaczyć ogromną makietę kolejową wraz z kolejką przewożącą czekoladę oraz spędzić czas w palmiarni. W części muzealnej znajdują się także zabytkowe modele auta Willys Whippet oraz samolotu RC.

Bieszczadzkie specjały w Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier

W każdej Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier możemy spróbować różnorodnych słodkości na miejscu oraz zakupić wyroby czekoladowe. W ofercie dostępny jest szeroki wybór czekolad tabliczkowych klasycznych i z dodatkami, czekolady do picia na gorąco i zimno, a także z dodatkiem owoców czy alkoholi. Do wyboru są także przeróżne desery, naleśniki, gofry i rzemieślnicze lody.

Wyjątkową pozycją w menu są produkty z linii czekolad Premium Chocolate, inspirowane kulturą i smakami Bieszczad. W serii dostępne są praliny oraz czekolady w różnych smakach. Produkty stanowią jednocześnie Czekoladowy Przewodnik po Bieszczadach, ponieważ na każdym opakowaniu zamieszono mapę najciekawszy miejsc z opisami atrakcji w regionie.

 

W bieszczadzkiej serii do wyboru mamy „Drogowskaz Bieszczady”, czyli dwie czekolady w różnych smakach - gorzka i mleczna z dodatkami. Można także kupić pojedyncze tabliczki czekolady w unikalnych smakach - gorzka czekolada z borówkami brusznicy, biała z owocami derenia oraz mleczna z jarzębiną. Ostatnią pozycją w serii są „Bieszczadzkie czekoladki”, czyli wyjątkowy zestaw 20 pralin o smaku białej czekolady z czarnym bzem, gorzkiej czekolady z borówką, mlecznej z maliną oraz różowej czekolady ruby z jarzębiną. Wszystkie produkty wykonywane są ze składników najwyższej jakości i zdobione ręcznie.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE