Reklama

Reklama

"Chatka Wariatka" w Uhercach Mineralnych. Co decyduje o jej oryginalności? Zobaczcie sami [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Atrakcje turystyczne

Reklama

W Uhercach Mineralnych znajduje się nietypowy dom. Dlaczego nietypowy? A dlatego, że stoi na dachu, w którym również znajdują się drzwi wejściowe. W środku wszystko obrócone jest do góry nogami. Przechadzamy się po suficie mając nad sobą meble, umywalkę czy toaletę, a okna znajdują się na wysokości kolan.

„Chatka Wariatka” to bardzo ciekawa atrakcja w regionie, która sprawdza się przede wszystkim w momentach, gdy pogoda pokrzyżowała plany pieszych wycieczek po górach czy odpoczynku nad Jeziorem Solińskim. Wnętrze domku wypełnione jest grawitacją, przyprawiającą każdego odwiedzającego o zawroty głowy. Bez wątpienia najlepiej czują się tam dzieci, zaskoczone i nie końca mogące pojąć co się dzieje. Przed chatką ustawiono „złamaną” w pół czerwona ławka, która jest doskonałym miejscem do zdjęć.

Dlaczego „Chatka Wariatka”?

Właścicielem obiektu jest Paweł Ustjanowski, który w rozmowie z naszym portalem opowiedział o początkach tej wyjątkowej atrakcji turystycznej. Pomysł zrodził się ponad 5 lat temu, a myślą przewodnią było stworzenie takiego miejsca, które trudno znaleźć w naszym kraju. „Dotychczas w Polsce powstało 6 lub 7 takich domków” – zauważa Paweł Ustjanowski. Po wielu rozmowach podjęto decyzję, że chatka powstanie tuż obok stacji Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych w Uhercach Mineralnych. „Było to dla nas bardzo ważne, by turyści po lub przed przejażdżką drezyną, odwiedzili również nasz domek” – kontynuuje właściciel.

Paweł Ustjanowski zwrócił również uwagę na nazwę tego obiektu i odczucia odwiedzających. „Chatka Wariatka? Taki pomysł podsunął mi kolega z Warszawy. Chwilę pomyślałem i naprawdę przypadła mi ona do gustu, a wszystko to za sprawą tego, że wpada w ucho. Odwiedzają nas osoby w każdym wieku. Dzieci krzyczą z radości, a starsi łapią się za głowę. Odnotowujemy niepohamowany śmiech w bardzo dużych ilościach” – dodaje.

[Best_Wordpress_Gallery id="806" gal_title="Chatka Wariatka" w Uhercach Mineralnych"]

Jak atrakcję oceniają odwiedzający?

Od samego początku, domek stojący na dachu wzbudza ogromne zainteresowanie, zarówno mieszkańców, jak i turystów. Dzieje się tak za sprawą oryginalności tego miejsca i pomysłu, gdyż jak wiemy takich obiektów w Polsce jest bardzo mało. Często osoby odwiedzające chatkę wyrażają swoją opinię za pośrednictwem platformy Google. „Świetna przygoda w domku wywróconym do góry nogami. Ciekawa atrakcja zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Możliwość wykonania bardzo ciekawych zdjęć”, „Takiego ubawu jeszcze nie miałem, świat do góry nogami, a tak na serio fajna rozrywka nie tylko dla dzieci. Domek ustawiony jest do góry podłogą z przymocowanym całym wyposażeniem ale też pod sporym skosem. Po prostu błędnik szaleje”, „Mózg płata figle od samego wejścia, a na pierwszym piętrze mimo 100% trzeźwości niektórzy musieli zejść na kolana. Ciekawe doznanie za niewygórowaną cenę. Przystępna obsługa, dobre oznaczenia dojazdu” – komentują turyści.

Pojawiają się również żartobliwe komentarze, które również opisują ten obiekt, jako doskonałe miejsce do zabawy. „Błędnik dostaje ostro po garach. Nie trzeba pić alkoholu, wystarczy zamieszkać w takiej chatce. Trzeźwy poza domem, a pijany tylko w domku” – mówi żartobliwie Pan Adam.

Jak dojechać?

„Chatka Wariatka” znajduje się tuż obok stacji drezyn rowerowych w Uhercach Mineralnych. Jadąc drogą krajową nr 84 od strony Leska, skręcamy na drogę wojewódzką nr 895 w kierunku Soliny. Zaraz za przejazdem kolejowym skręcamy w lewo, gdzie znajduje się bardzo duży parking. Domek na dachu oddalony jest o 6 kilometrów od Leska, 12 kilometrów od Soliny, 18 kilometrów od Ustrzyk Dolnych i 20 kilometrów od Sanoka.

Zdjęcie główne: Kamil Mielnikiewicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE