reklama
reklama

Zespół Tańca Ludowego „Bandanki” oczarował Ustrzyki Dolne [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Zespół Tańca Ludowego „Bandanki” oczarował Ustrzyki Dolne [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
32
zdjęć

Zespół Tańca Ludowego „Bandanki” | foto Kamil Mielnikiewicz

reklama
Udostępnij na:
Facebook
AktualnościPo międzynarodowych sukcesach na prestiżowych scenach, Zespół Tańca Ludowego „Bandanki” zatańczył przed własną publicznością podczas obchodów 3 Maja w Ustrzykach Dolnych.
reklama

Choć na co dzień zdobywają uznanie na międzynarodowych festiwalach i krajowych przeglądach, dla Zespołu Tańca Ludowego „Bandanki” z Ustrzyk Dolnych szczególne znaczenie mają występy przed lokalną publicznością. Taki właśnie moment miał miejsce 3 maja, kiedy to zespół zaprezentował się podczas obchodów Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Ustrzyckim Domu Kultury.

Obchody z tradycją w tle

Podczas uroczystości 3 Maja zespół zaprezentował dwa starannie przygotowane układy taneczne: krakowiaka narodowego oraz suitę tańców lubelskich. Nie był to jedynie pokaz sceniczny, lecz prawdziwe święto kultury ludowej. „Bandanki” otworzyły obchody, wprowadzając publiczność w świąteczny nastrój, a następnie zamknęły uroczystości, dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń artystycznych. Publiczność nie kryła dumy, a każdy element choreografii – od perfekcyjnie zsynchronizowanych ruchów po autentyczne stroje ludowe – przypominał, jak ważne jest pielęgnowanie dziedzictwa.

reklama

 

Z małego miasta na wielkie sceny

Choć sceną macierzystą „Bandanek” są Ustrzyki Dolne, zespół już dawno przekroczył lokalne granice. Pod okiem instruktor Beaty Maciołek i choreografa Tomasza Rożka „Bandanki” zyskały renomę w środowisku tanecznym zarówno w kraju, jak i za granicą.

Największym wydarzeniem ostatnich miesięcy był niewątpliwie występ na Dubai Palm Festival w listopadzie 2024 roku. Festiwal ten, organizowany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, przyciąga zespoły z całego świata – od Kolumbii i Meksyku po Rumunię. Udział „Bandanek” w tak prestiżowym wydarzeniu był ogromnym wyróżnieniem nie tylko dla zespołu, ale i dla całego regionu Bieszczadów. Zespół doskonale wpisał się w ideę festiwalu, który promuje dialog międzykulturowy i budowanie mostów między narodami.

reklama

 

Krajowe sukcesy, potwierdzenie klasy

Powrót z Dubaju nie oznaczał odpoczynku. „Bandanki” szybko udowodniły swoją wartość także na polskich scenach. Podczas XIII Festiwalu Tańca Złoty Gryf w Dębicy młodsza grupa zdobyła Brązowy Gryf, a starsza – Srebrny Gryf. Sukcesy te są wynikiem nie tylko talentu, ale przede wszystkim systematycznej pracy całego zespołu.

Kolejnym ważnym momentem w tanecznym kalendarzu zespołu był XV Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego Garniec w Łańcucie. Tam „Bandanki” ponownie stanęły na podium – zajmując III miejsce w kategorii wiekowej 15–25 lat oraz zdobywając dwa wyróżnienia: w kategorii 10–15 lat oraz wyróżnienie specjalne jury. To dowody na to, że zespół nie tylko utrzymuje wysoki poziom, ale i stale rozwija swoje umiejętności.

reklama

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo