reklama
reklama

Zabytki, historia i wypoczynek w jednym miejscu. Nowa przestrzeń w Komańczy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Zabytki, historia i wypoczynek w jednym miejscu. Nowa przestrzeń w Komańczy [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
11
zdjęć

Park edukacyjny w Komańczy | foto Kamil Mielnikiewicz

reklama
Udostępnij na:
Facebook
AktualnościTuż przy Głównym Szlaku Beskidzkim, powstało nowe miejsce sprzyjające wypoczynkowi i edukacji. Park edukacyjny w Komańczy to odpowiedź na rosnące zainteresowanie turystyką i potrzebę lepszego poznania lokalnego dziedzictwa.
reklama

Komańcza, znana z pięknych krajobrazów i bogatej historii, zyskała właśnie nową przestrzeń, która łączy rekreację z edukacją. Dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, w ramach konkursu „Czas na Podkarpackie – edycja I”, rozbudowano lokalny skwer, tworząc park edukacyjny przy jednym z najbardziej znanych szlaków w Polsce – Głównym Szlaku Beskidzkim.

Nowa infrastruktura dla turystów i mieszkańców

Realizacja projektu objęła budowę infrastruktury rekreacyjno-turystycznej, która ma służyć zarówno turystom, jak i lokalnej społeczności. W ramach zadania zamontowano tablice edukacyjne oraz kostki wiedzy, które w przystępny sposób przedstawiają najciekawsze miejsca oraz zabytki z terenu gminy Komańcza.

reklama

 

Szczególne miejsce poświęcono obiektom architektury drewnianej – cerkwiom i kościołom – które są charakterystycznym elementem krajobrazu tego regionu. Na tablicach można również znaleźć ryciny przedstawiające cerkwie, które już nie istnieją, co pozwala lepiej zrozumieć historię i zmienność kulturową tych terenów.

Edukacja i odpoczynek w jednym miejscu

Oprócz warstwy edukacyjnej, park został wyposażony także w elementy sprzyjające wypoczynkowi. Zakupiono trzy stylowe ławki żeliwne, które umożliwiają chwilę wytchnienia zarówno podczas dłuższej wędrówki szlakiem, jak i spacerów mieszkańców.

Głównym celem powstania parku jest nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale również rozwój aktywności społecznej i rekreacyjnej. Projekt ma charakter niekomercyjny i jest ogólnodostępny, co oznacza, że każdy może skorzystać z jego zasobów.

Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł 17 552,10 zł, z czego połowa – 8 776,05 zł – została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Dzięki temu udało się stworzyć przestrzeń, która łączy walory przyrodnicze i kulturowe regionu z nowoczesnym podejściem do turystyki edukacyjnej.

reklama

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo