Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Wyszli na prowadzenie w 3. minucie i z takim wynikiem zakończyli mecz. Szarotka Uherce ze zwycięstwem [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
56
zdjęć

Szarotka Uherce ze zwycięstwem | foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook
Aktualności Samobójcza bramka w 3. minucie spotkania przesądziła o końcowym wyniku. Szarotka Uherce po raz siódmy w tym sezonie wpisała na swoje konto komplet punktów, wygrywając przed własną publicznością z LKS-em Stalfred Płowce Stróże Małe 1:0.

Szarotka Uherce – LKS Stalfred Płowce Stróże Małe 1:0 (1:0)

1:0 Bramka samobójcza 3’

Spoglądając na ligową tabelę przed rozpoczęciem niedzielnego meczu w Uhercach Mineralnych, trudno było wskazać na faworyta. Zarówno drużyna Szarotki, jak i Stalfredu prezentuje w tym sezonie tak zwaną grę w kratkę, gdzie wygrane przeplatane są z porażkami. Teraz obie ekipy chciały przychylić szalę na swoją korzyść i odnieść zwycięstwo, co było dobrym prognostykiem dla kibiców, którzy mogli obejrzeć naprawdę ciekawe starcie.

Szybki gol i trzy punkty zostały w Uhercach

Od samego początku licznie zgromadzeni kibice na trybunach stadionu w Uhercach mogli oglądać bardzo zacięty mecz. Rezultatem tego był gol który padł już w 3. minucie. Dominik Podgórski wyrzucił piłkę z autu w kierunku bramki, a ta po lekkim dotknięciu przez bramkarza przyjezdnych znalazła się w siatce. Wiele osób przypisało temu graczowi kolejnego gola, jednak po konsultacji z sędziom okazało się, że był to samobój.

Szarotka szybko chciała podwyższyć rezultat konstruując kolejne sytuacje, jednak brakowało tego ostatniego podania i celnego uderzenia. W 23. minucie boisko z powodu kontuzji opuścił Dominik Podgórski. Gra gospodarzy nieco się uspokoiła, a częściej przy piłce zaczęli utrzymywać się przyjezdni z Płowiec, stwarzając wielokrotnie zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Dominika Pasierbowicza. Goście przed jedną z najlepszych sytuacji na gola stanęli w 32. minucie. Futbolówka odbiła się od głowy golkipera z Uherzec po czym poleciała wprost pod nogi rywala. Zawodnik LKS-u przestrzelił oddając strzał z około 13. metra. Do końca pierwszej połowy obraz gry zbyt wiele się nie zmienił. Nadal oba zespoły szukały swojej szansy wykazując się ogromnym zaangażowaniem. Często też dochodziło do fauli, przy których interweniować musiała pomoc medyczna.

Chwilę po wznowieniu gry, Szarotka po strzale z około 22. metra mogła wyjść na podwójne prowadzenie, ale futbolówka poleciała tuż obok słupka. W 57. minucie zawodnik Uherzec sfaulował w polu karnym rywala. Sędzia główny Mateusz Gumienny bez zastanowienia wskazał na 11 metr, jednak znakomitą postawą wykazał się bramkarz broniąc mocny strzał.

Kolejne minuty to dalsze intensywne ataki obu drużyn, którym towarzyszyło wiele fauli. Tym razem sędzia częściej niż wcześniej pokazywał żółte kartki. Pojawiały się momenty, kiedy emocje sięgały zenitu, co można było zauważyć po wymianach słownych między zawodnikami. Od 70. minuty Płowce przejęły kontrolę nad grą i tylko dobre interwencje golkipera i defensywny gospodarzy spowodowały, że goście nie doprowadzili do wyrównania. W 83. minucie Nikodem Janusz mógł dać podwójne prowadzenie podopiecznym trenera Bogdana Kwaśniaka, ale zabrakło szczęścia przy strzale. W 87. minucie ponownie ten sam piłkarz stanął przed szansą, jednak i tym razem przestrzelił.

W następnej kolejce Szarotka Uherce zagra z LKS-em Pisarowce, który w niedzielnym spotkaniu przegrał walkowerem z rezerwami Cosmosu Nowotaniec, po zdekompletowaniu zespołu. LKS Stalfred Płowce Stróże Małe podejmie z kolei na własnym obiekcie Zgodę Zarszyn.

Tabela najlepszych strzelców: Szarotka Uherce