Bieszczadzki Park Narodowy w najnowszym komunikacie pogodowym przekazuje, że wszystkie szlaki turystyczne są drożne, jednak miejscowo występują odcinki śliskie: podmokłe, błotniste oraz takie, na których zalega warstwa ubitego i rozmakającego śniegu.
Śliskie mogą być również elementy drewniane tj. kładki, pomosty i progi. Nielicznie występują obłamane gałęzie wiszące nad szlakiem. Zachowajcie ostrożność i zaopatrzcie się w raczki oraz kije trekkingowe
– informują pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
Ponadto, cały czas ze względu na wysoki poziom wody na potoku Roztoki, turyści wybierający się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną „Tarnawa Niżna – Dźwiniacz Górny” w Tarnawie Niżnej, muszą korzystać z kładki znajdującej się przy obiekcie baza „Nad Roztokami”.
Zachęcamy wszystkich turystów do pobrania aplikacji „Ratunek”. Dzięki niej służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy. Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR
– czytamy w komunikacie.
W Bieszczadach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.