W wyższych partiach gór średnia pokrywa śniegu oscyluje w granicach od 20 do 120 centymetrów. Miejscami zaspy przekraczają 2 metry wysokości, a nawet więcej. Na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego słabo przetarte i pokryte lodem szlaki mogą występować na odcinku z Ustrzyk Górnych w kierunku Bukowego Berda, z Wetliny na Jawronik oraz na trasie prowadzącej z Jawornika przez Rabią Skałę na Kremenaros. W górach panują trudne warunki do uprawiania turystyki zimowej. Wieje silny wiatr, w porywach do 70 i więcej km/h, a widoczność jest bardzo ograniczona.
- PRZECZYTAJ TAKŻE: 70-letnia jodła obroniła inne drzewa przed ścięciem
Zaraz nocnych wędrówek po szlakach
„Z uwagi na świeży opad oraz silny wiatr szlaki na wyższych odcinkach mogą myć zawiane i słabo widoczne. Przypominamy o zakazie poruszania się w nocy po terenie Parku. Doba w parku narodowym jest podzielona. W ciągu dnia użytkujemy przestrzeń my, ludzie, a noc pozostawiamy zwierzętom” – informuje dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego./BdPN/
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.