Reklama

Reklama

Wetlina. To w tej miejscowości znajduje się jedna z czternastu placówek Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Wetlina. To w tej miejscowości znajduje się jedna z czternastu placówek Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej - Zdjęcie główne

Placówka Straży Granicznej w Wetlinie | foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wetlina. To w tej miejscowości zlokalizowana jest jedna z czternastu placówek Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. W te struktury została ona włączona 1 czerwca 2009 roku.

W związku z reorganizacją struktur straży granicznej w okresie od 1 stycznia 2005 roku do 31 maja 2009 roku strażnica podlegała Karpackiemu Oddziałowi Straży Granicznej w Nowym Sączu, natomiast 24 sierpnia 2005 roku dotychczasową nazwę urzędową „Strażnica Straży Granicznej w Wetlinie” zmieniono na „Placówka Straży Granicznej w Wetlinie”.

Od 01 czerwca 2009 roku Placówka SG w Wetlinie po ponownym wejściu w struktury Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, ochrania niewielki odcinek granicy państwowej z Ukrainą, okolice trójstyku na górze Krzemieniec oraz odcinek z Republiką Słowacji, o łącznej długości około 38 kilometrów.
Od strony wschodniej graniczy z Placówkami SG w Ustrzykach Górnych, Stuposianach i Czarnej Górnej, od północnej z Placówką SG w Krościenku, natomiast od zachodniej z Placówką SG w Sanoku.

Granica państwa przebiega w terenie górzystym, o dużym zalesieniu, poprzecinana jarami, wąwozami z licznymi polanami oraz łąkami śródleśnymi zwanymi połoninami. Rejon działania placówki obejmuje tereny Bieszczadzkiego Parku Narodowego, Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego oraz obszar Jeziora Solińskiego z największą w Polsce zaporą wodną w Solinie.

Ze względu na walory krajobrazowe, cały teren działania placówki jest masowo odwiedzany przez turystów. Funkcjonariusze z Wetliny zasięgiem swojego działania obejmują w całości obszary gmin Cisna, Baligród i Solina.

źródło: BiOSG

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy