Reklama

Reklama

W Ustrzykach Dolnych powstanie tężnia solankowa. Prace mają zakończyć się do końca tego roku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

W Ustrzykach Dolnych powstanie tężnia solankowa. Prace mają zakończyć się do końca tego roku - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności

Reklama

Już pod koniec tego roku w Parku pod Dębami w Ustrzykach Dolnych powstanie tężnia solankowa. Na ten cel Karpackie Stowarzyszenie Turystyczno-Kulturalne „Życie Karpat” otrzymało dofinansowanie w kwocie ponad 150 tysięcy złotych. Prace mają zakończyć się w grudniu bieżącego roku.

Budowa tężni solankowej w Ustrzykach Dolnych to kolejna atrakcja, która w konsekwencji może wpłynąć na jeszcze lepszy rozwój miasta. Założeniem projektu jest przyciągnąć nowe grupy odbiorców, ale także wpłynąć korzystanie na zdrowie mieszkańców i przebywających na tym terenie turystów. Karpackie Stowarzyszenie Turystyczno-Kulturalne „Życie Karpat” otrzymało na ten cel dofinansowanie w kwocie 167 144 złotych.

Tężnia solankowa w Ustrzykach Dolnych

Tężnia solankowa ma działanie lecznicze poprzez inhalacje. Wpływa również korzystnie na układ nerwowy, układ gruczołów dokrewnych, a także działa stymulująco na pracę układu odpornościowego. Seanse oddechowe w tężni są także zalecane w chorobach tarczycy, schorzeniach alergicznych skóry i w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi. Oddychanie powietrzem z solankowym aerozolem ma działanie profilaktyczne i lecznicze. Minerały i mikroelementy znajdujące się w solankowej wodzie wchłaniane są przez błony śluzowe dróg oddechowych i skórę, uzupełniając niedobór tych mikroelementów w organizmie człowieka.

Dzięki konsekwentnym działaniom udało nam się odpowiedzieć na potrzeby naszych mieszkańców. Wiele osób mówiło o uzdrowiskowej sile gminy. Jestem przekonany, że przyciągnie to dużą grupę nowych turystów, otworzy możliwości dla ekoturystyki i turystyki zdrowotnej, a także spowoduje powstanie nowej oferty w tym kierunku

- mówi Bartosz Romowicz.

Burmistrz Ustrzyk Dolnych zauważa, że tężnia zostanie uruchomiona jeśli temperatura otoczenia będzie wyższa niż 2 stopnie, dlatego na zimę będzie wyłączana. W tym roku najprawdopodobniej uda się tylko udostępnić tężnię w trakcie odbiorów technicznych i otwarcia, jednak na wiosnę będzie do dyspozycji każdego ciepłego dnia.

Zdjęcie główne: Bartosz Romowicz | Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE