W Suchych Rzekach, przy szlaku na Przełęcz Orłowicza stanęła ławeczka, której celem jest upamiętnienie Kazimierza Bogdana Schütterlỹ, harcerza, nauczyciela, społecznika czy wieloletniego komendanta operacji „Bieszczady 40”.
Kazimierz Bogdan Schutterly był historykiem, nauczycielem, wychowawcą, a także wieloletnim komendantem operacji "Bieszczady 40", założycielem i przewodniczącym Kręgu Białej Podkładki im. Aleksandra Kamińskiego, inicjatorem Wspólnoty Bieszczadzkiej oraz współzałożycielem fundacji "Dziecięce Listy do Świata". W latach 90-tych wraz z rodziną przeniósł się w Bieszczady, gdzie zasłynął jako dyrektor Szkoły Podstawowej w Czarnej. Najbliżsi pamiętają go jako radosnego człowieka, który miał szczególny dar przyciągania do siebie, zarówno młodszych, jak i starszych. Potrafił dawać ludziom wiarę, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia.
Mimo choroby nie poddawał się i żył ciągłym działaniem na rzecz społeczeństwa, angażując się między innymi w pracę w SPiRG oraz SPON „Bez Barier”. Wieczorami z prezesem Stowarzyszenia „Bez Barier” doktorem Jerzym Woźniakiem snuł plany utworzenia przedszkola integracyjnego, środowiskowego domu samopomocy, nie tylko mocnego wsparcia dzieci niepełnosprawnych i z rodzin potrzebujących opieki, ale również tych najbardziej uzdolnionych z terenu gminy. To dla nich powstawały kolejne programy stypendialne. Nigdy nie stał obok, bezczynnie, wrażliwy na ludzką krzywdę i niesprawiedliwy los starał się pomagać innym jak umiał najlepiej.
Kazimierz Bogdan Schutterly odszedł 6 maja 2010 roku. Jego ziemskie dokonania pozostały nie tylko w pamięciach ludzi, którzy go znali, ale teraz każdy będzie mógł się dowiedzieć kim był ten człowiek. W Suchych Rzekach postawiono ławeczkę poświęconą na jego cześć.
Zdjęcie główne: Galeria Barak-Bieszczady