Reklama

Reklama

W Myczkowie powstanie tor wyścigowy, a do Mucznego przyleciały flamingi. Nieprawdopodobne zdarzenia!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Myczkowie powstanie tor wyścigowy, a do Mucznego przyleciały flamingi. Nieprawdopodobne zdarzenia! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Nieodłącznym zwyczajem pierwszego dnia kwietnia jest robienie sobie żartów. Każdego roku, wielu przedstawicieli mediów, a także różnych instytucji publikuje tak zwanego fake newsa. Warto podkreślić, że w tym dniu takie teksty są akceptowalne, a dodatkowo należy zwrócić uwagę na pomysłowość i kreatywność ich autorów. Dzięki dzisiejszemu dniu mogliśmy się dowiedzieć o nieprawdopodobnych wydarzeniach do jakich doszło w Bieszczadach.

Dziwne ptaki przyleciały w Bieszczady

O ciekawym zdarzeniu poinformowało Nadleśnictwo Stuposiany, które od pewnego czasu otrzymywało sygnały, że w okolicach Mucznego pojawiły się dziwne ptaki. Po raz pierwszy zobaczył je nadleśniczy i patrol straży granicznej. Następnie w to miejsce wysłano strażników leśnych, którym udało się uwiecznić wielkie ptaszyska brodzące w potoku.
Nadleśnictwo poinformowało o tym odkryciu naukowców, którzy szybko przyjechali w Bieszczady w celu określenia gatunku tych ptaków. Okazało się, że jest to nowy podgatunek flaminga karmazynowego, określony jako odmiana karpacka, która świetnie przystosowana jest do surowego, bieszczadzkiego klimatu.

Tor formuły 1 w Myczkowie

O kolejnym wydarzeniu poinformował Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Solinie z siedzibą w Polańczyku, który otrzymał dotację w wysokości 182 milionów złotych na budowę toru formuły pierwszej w miejscowości Myczków. Dzięki tej inwestycji, gmina Solina miałaby stać się jedynym tego typu ośrodkiem sportów motorowych w tej części Europy. Ponadto GOKSiT podpisał umowę na organizację pierwszych zawodów F1 w czerwcu 2023 roku.

Nowy sprzęt na Jeziorze Solińskim

Warto też wspomnieć o Bieszczadzkim Pogotowiu Ratunkowym. Jako jedyna stacja ratownictwa medycznego w Polsce zakupiła poduszkowiec ratunkowy. Nowy sprzęt jest już po pierwszych testach, które przeprowadzono na Jeziorze Solińskim. Dla wszystkich fanów słodkości dzisiejsze pączki z lukrem w Słodkim Domku „Szelców” w Lesku miały jedynie 1 kcal.

Chcielibyśmy podkreślić, że wszystkie powyższe informacje NIE SĄ PRAWDĄ i zostały napisane w celach humorystycznych.

Prima aprilis to święto robienia żartów obchodzone 1 kwietnia w wielu krajach na świecie. Cieszy się popularnością zarówno wśród starszych, jak i najmłodszych. Tego dnia dozwolone są psikusy i celowe wprowadzenie kogoś w błąd. W niektórych kręgach święto jest doskonałym pretekstem do konkurowania na najlepszy kawał.

Zdjęcie główne: Nadleśnictwo Stuposiany i GOKSiT Solina z/s w Polańczyku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy