Reklama

Reklama

W Bieszczadach zakończono ważne prace drogowe. "Poprawią one bezpieczeństwo i usprawnią przemieszczanie się po tym regionie" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W Bieszczadach oddano do użytku dwie ważne inwestycje, które w znaczny sposób wpłyną na poprawę jakości podróżowania, zarówno mieszkańców, jak i turystów. Pierwsza z nich to przebudowa prawie dziesięciokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 897 w Woli Michowej, z kolei druga to między innymi budowa ronda w Cisnej.

Poprawa stanu drogi w Bieszczady

Przeprowadzona inwestycja polegała na przebudowie i poprawie warunków na drodze wojewódzkiej nr 897 w Woli Michowej. W ramach prac opiewających na kwotę 12 milionów złotych przywrócono jej właściwy stan techniczny oraz zlikwidowano zniszczenia i uszkodzenia powstałe w wyniku powodzi. Oprócz nowej nawierzchni, przebudowano zjazdy prywatne i publiczne, a także wykonano bariery na przepustach.

Otwieramy prawie 10 kilometrów drogi w Woli Michowej. Cieszymy się, że oddajemy ją mieszkańcom w dobrej jakości, bo będzie ona służyła do bezpiecznego i sprawnego poruszania się na co dzień, ale także będzie służyła turystom, którzy chętnie przyjeżdżają w Bieszczady 

- podkreśla Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Budowa ronda w Cisnej i przebudowa dwóch odcinków drogi

Druga drogowa inwestycja zakończona w Bieszczadach, to budowa ronda w Cisnej (2,5 miliona złotych)wraz z przebudową drogi na odcinkach Cisna-Majdan oraz Cisna-Dołżyca (ponad 6 milionów złotych). Zakres prac obejmował tam między innymi wykonanie nowej nawierzchni, remont przepustów, uzupełnienie poboczy nowym kruszywem, oczyszczenie rowów czy wykonanie nowego oznakowania.

Jak zauważył Andrzej Olesiuk, starosta powiatu leskiego, takiego rozmachu inwestycyjnego nie było już dawno. Podobnie do sprawy odniosła się Renata Szczepańska, wójt gminy Cisna, która podkreśliła, że w Bieszczadach warto inwestować, ponieważ te tereny każdego roku odwiedza kilkaset tysięcy gości.

Zrealizowane prace w sposób znaczący poprawią jakość życia mieszkańców, poprawią jakość podróżowania naszym gościom, ale też stworzą warunki pracy dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na tym obszarze 

- dodaje Marek Marecki, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy